Handó is reagált a kalasnyikovos támadásra


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az államnak többletvédelmet kell nyújtania a bíróságoknak az OBH elnöke szerint.


Az Országos Bírósági Hivatal (OBH) elnöke szerint a bírósági vezetőknek és a kormányzatnak is a leghatározottabban fel kell lépnie a bíróságok védelmében.

Handó Tünde ezt szerdán Szekszárdon, a Szekszárdi Törvényszék összbírói értekezlete előtt tartott sajtótájékoztatón a kiskunhalasi ügyészséget és bíróságot ért támadásra reagálva mondta.

„Amikor Trócsányi László igazságügyi miniszter azt mondta, hogy a jogállam álló csillaga a bírói függetlenség, ezzel kötelezettséget vállalt arra is, hogy védelmet nyújt a bíróságok számára. Azt gondolom, elérkezett az ideje annak, hogy ezt a védelmet akár jogszabály-módosításokkal is kinyilvánítsa a magyar törvényhozás” – jelentette ki. Minden verbális erőszakban megvan a lehetőség, hogy fizikai erőszakká alakuljon – jegyezte meg.

Kérdésre válaszolva kifejtette: az Alkotmánybíróság ide vonatkozó határozata lehetőséget ad arra, hogy ne a bíráknak kelljen feljelentést tenniük, hanem az államnak, amikor az ítélkezéssel kapcsolatban támadás éri. Ekkor a bíróságot mint az államszervezet részét támadják, és az államnak kellene többletvédelmet nyújtania a bíróságoknak – fűzte hozzá.

II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia

2016. május 11-12. között kerül megrendezés a II. Wolters Kluwer Jogi Konferencia, melynek fő témái között az új Ptk. gyakorlata, valamint az új polgári perrendtartás szerepel.

Napijeggyel a részvétel mindössze 39.990 Ft+ áfa!

Részletes program és jelentkezés >>

Bicskei Ferenc, az Országos Bírói Tanács tagja utalt arra, hogy 1990-ig a közvádas bűncselekmény volt a bíróságok megsértése, addig nem a bíróknak kellett magánvádlóként fellépniük. „Rossz üzenetnek tartom, ha megengedjük, hogy bárki mocskolhassa a bírákat, ügyészeket, mert kiszabadul a szellem a palackból” – fogalmazott.

Felidézte, hogy a kiskunhalasi ügyészség és járásbíróság épületébe szerda reggel egy férfi gépfegyverrel ment be, dulakodott a biztonsági őrökkel, és több lövést leadott az épület folyosóján. Az OBH tagja szerint a támadó egy olyan ügyfél volt, aki többször panaszkodott, de eddig csak nyomdafestéket nem tűrő szavakkal illette a bíróságot, amely mindig udvariasan válaszolt neki.

„Egyre több olyan ügyfél van, aki úgy gondolja, hogy a bírókba bele szabad rúgni” – mondta Bicskei Ferenc.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 21.

Kötelező lesz az elektronikus aláírás

Nagyot fejlődött az elektronikus dokumentumkezelés és az ügyintézés, de egy kritikus ponton általában megbicsaklik a folyamat – ez pedig a hitelesítés. Legyen szó magánszemélyek hivatali vagy szolgáltatói ügyintézéséről, esetleg két vállalkozás közötti üzleti szerződésről, a legtöbb esetben a teljesen digitalizált folyamat egy pontján belép az analóg világ: amikor a dokumentumokat kézzel írják alá az érintett felek. Hamarosan azonban komoly változás várható – számol be az ITBusiness.hu.

2024. május 21.

Már a magyarok fele támogatja a házassági egyenlőséget

Tovább javult az LMBTQI közösség általános elfogadása a magyar társadalomban, mutatja a Háttér Társaság megbízásából a Medián által készített reprezentatív új közvélemény-kutatás. Már a magyarok több, mint felének van LMBT ismerőse, és 71%-uk elfogadó lenne, ha előbújna a gyermekük.

2024. május 21.

Hazánkban is megkerülhetetlen lesz a mesterséges intelligencia

Magyarországon is versenyhátrányba kerülnek azok a munkavállalók, akik nem képesek alkalmazni a mesterséges intelligenciát (MI), és azon médiavállalatok, amelyek nem integrálják az új technológiákat a munkafolyamataikba – olvasható a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) friss tanulmányában, hozzátéve: a magyarok inkább pozitívan gondolnak az MI-megoldásokra.