Hat év börtönt kapott csalásért egy ügyvéd


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Különösen nagy kárt okozó, üzletszerűen elkövetett csalás és más bűncselekmények miatt hat év börtönbüntetésre, hat év közügyektől való eltiltásra és ötmillió forint pénzbüntetésre ítélt első fokon a Budapest Környéki Törvényszék pénteken egy ügyvédet.


A férfi – csalássorozat elsőrendű vádlottja – a Pestvidéki Nyomozó Ügyészség vádirata szerint ügyvédi tevékenységével összefüggésben főként ingatlanmanipulációkkal és fiktív szerződésekkel szerzett különböző összegeket a sértettektől. A bűncselekménnyel okozott kár elérte a 145 millió forintot, melyből 46 millió megtérült. 

Polgári Jog: havonta megjelenő online folyóirat

Az új folyóirat célja, hogy tudományos igénnyel, de a gyakorlat számára is hasznosítható módon, a gyakorlatban felmerülő problémákra fókuszálva mutassa be a Polgári Törvénykönyvet.
Főszerkesztő: dr. Vékás Lajos

További részletek, megjelenés >>

A 2002-ben kezdődő, több mint hat éven át tartó csalássorozatban az elsőrendű vádlottal közreműködő bűntársak közül a másodrendű vádlottat 1 millió 750 ezer, a harmadrendűt 200 ezer forint megfizetésére kötelezte a törvényszék.

Az ítélet nem jogerős, mert az ártatlanságát mindvégig hangoztató férfi felmentésért fellebbezett, míg a másik két vádlott, illetve az ügyészség három nap gondolkodási időt kért. Az MTI önkormányzati forrásból úgy tudja, hogy a férfi korábban Százhalombatta alpolgármestere volt.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.