Házi őrizetben is bűnözött a közjegyző


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ismét őrizetbe vették a 680 milliós váltóhamisítással gyanúsított közjegyzőt, mivel a házi őrizet hatálya alatt újabb bűncselekményt követett el és bizonyítékok eltüntetésével próbálta meghiúsítani büntetőügyében a bizonyítást – közölte a fővárosi főügyész szerdáén az MTI-vel. 


Ibolya Tibor közleményében felidézte: a Budapesti Nyomozó Ügyészség a közjegyzőként tevékenykedő férfit és bűntársait csalással és hűtlen kezeléssel gyanúsítja. A nyomozó ügyészség a közjegyzőt január 24-én gyanúsítottként hallgatta ki, őrizetbe vette, és indítványozta előzetes letartóztatását, a bíróság azonban enyhébb kényszerintézkedést, házi őrizetet rendelt el.

A rendelkezésre álló adatok szerint a férfi ezt követően, a folyamatban lévő büntetőeljárás, illetve házi őrizet hatálya alatt szabadságvesztéssel büntetendő újabb bűncselekményt követett el, amely miatt ellene a Központi Nyomozó Főügyészségen indult büntetőeljárás – tette hozzá a főügyész. 

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Ibolya Tibor közölte: megalapozottan feltehető továbbá az is, hogy a gyanúsított a házi őrizet hatálya alatt tárgyi bizonyítási eszközök, okiratok elrejtésével, nem kizárhatóan megsemmisítésével meghiúsítani, illetve megnehezíteni igyekszik az ellene folyó büntetőeljárásban a bizonyítást.

Mindezek alapján a Budapesti Nyomozó Ügyészség a közjegyzőt ismét bűnügyi őrizetbe vette, és indítványozza az előzetes letartóztatását, amelynek elrendelése kérdésében szerdán dönt a bíróság.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.