Hosszú szünetet tart az Ab


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ítélkezési szünetet tart az Alkotmánybíróság (Ab) július 22-től augusztus 30-ig – olvasható a testület honlapján.


Az Ab, ügyrendje szerint, évente legfeljebb két alkalommal – nyáron és télen -, összesen legfeljebb ötvenhat nap ítélkezési szünetet tart.

A hétfőn kezdődő ítélkezési szünet nem számít bele az ügyrendben meghatározott határidőkbe. Ugyanakkor nem érinti az ítélkezési szünet az alkotmánybírósági törvényben megállapított határidőket, így többi között az alkotmányjogi panasz benyújtására nyitva álló 60 napot.

Az ügyrend szerint az Ab elnöke elrendelheti adott ügy soron kívüli elbírálását, ami többi között azt is jelenti, hogy az eljárási cselekményeket haladéktalanul foganatosítani kell.

Az Ab tavaly december 28-án hirdette ki azt a határozatát, melyben formai okokból megsemmisítette az alaptörvény egyes átmeneti rendelkezéseit, ez év január 4-én pedig Áder János köztársasági elnök indítványa nyomán a magyarországi lakóhellyel rendelkező állampolgárok választással összefüggő regisztrációs kötelezettségének alkotmányellenességét mondták ki.

(Forrás: MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.