Az online sportfogadás és a jog viszonya
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Húsz év fegyházra ítélt a Debreceni Törvényszék szerdán, első fokon egy férfit, aki tavaly áprilisban olyan súlyosan bántalmazta idős féltestvérét, hogy az asszony nem sokkal később meghalt – közölte a törvényszék sajtótitkára.
Veszprémyné Szajkó Márta elmondta: a bíróság a férfit a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés, valamint folytatólagosan elkövetett súlyos testi sértés kísérletének bűntettében mondta ki bűnösnek, ezért 20 év fegyházbüntetésre ítélte. A vádlott leghamarabb a szabadságvesztés kétharmad részének letöltése után bocsátható feltételes szabadságra.
Az ítélet nem jogerős, az ügyész súlyosításért, a vádlott és védője felmentésért, illetve enyhítésért fellebbezett. A bíróság fenntartotta a vádlott előzetes letartóztatását.
A bíróság által megállapított tényállás szerint a nő – miután a férje és az egyik gyereke meghalt – 2012 második felében költözött féltestvére házába. Az együttélés során egyre több lett közöttük a nézeteltérés. A férfi 2013 őszén időnként már bántalmazta az asszonyt, aki félelmében többször elkóborolt otthonról, volt, hogy csak napok múlva találtak rá.
Ügyvédvilág hírlevél |
---|
Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő. Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről. |
A vádlott olykor bejelentette a rendőrségen féltestvére eltűnését, máskor nem. Az asszony pszichiátriai kezelése után, 2013 decemberében az egyetértésével a férfit rendelték ki ideiglenes gondnokának, majd 2014 májusában cselekvőképességet részlegesen korlátozó gondokság alá helyezték a nőt, gondnokul pedig a féltestvért rendelték ki.
Az idős sértetthez 2013 decemberétől házi segítségnyújtás keretében szociális gondozók jártak, akik ellenőrizték, hogy bevette-e a gyógyszereit, megmérték a vérnyomását. Feladatuk lett volna a mentális gondozás is, de ennek érdemben nem tudtak eleget tenni, mert a nőnek feltett kérdéseikre mindig a férfi válaszolt.
A vádirat szerint 2014 januárjától a vádlott rendszeresen bántalmazta a nőt, a környezetében élők többször látták ennek nyomait. A szomszédok, a szociális gondozók többször is kérték a rendőrség segítségét, de a helyszínen megjelenő rendőrök előtt az asszony mindig tagadta, hogy sérüléseit a féltestvére okozta volna. A sérülések okaként ilyenkor elesésre, balesetre hivatkozott, a hatóságok ezért nem tudtak neki érdemi segítséget adni.
A férfi 2014. október végétől nem engedte be a lakásba a gondozónőket. A szociális szolgáltató központ október 28-án jelezte a gyámhivatalnak, hogy a vádlott rendszeresen megveri az asszonyt, és kérte az ügy kivizsgálását. A rendőrök november elején felkeresték a testvéreket. Mivel a nőn nem láttak külsérelmi nyomot, továbbá az asszony és a férfi is tagadta a bántalmazást, intézkedésre nem volt lehetőségük.
A nőt a gyámhivatal munkatársának 2014. november végi látogatása után a férfin kívül más többé nem látta, a vádlott senkit nem engedett be az otthonába. Ny. József végül 2015. április 6-án olyan súlyosan bántalmazta féltestvérét, hogy az asszony belehalt sérüléseibe.
(MTI)
Az online sportfogadás és a jog sokrétű kapcsolatát is megvitatták a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság klubbeszélgetésén.
A jelenlegi ingatlan-nyilvántartásunk egy 1997-es törvényen alapul, és jogosan vetődik fel bennünk a kérdés, hogy ez a több mint két évtizedes szabályozás releváns rendelkezéseket tartalmaz-e. Az ezzel kapcsolatban felmerülő igény, illetve a COVID által okozott válsághelyzet következtében a szükség is egyre jobban nőtt egy gyors, hatékony, egyszerű és legfontosabbak közt elektronikus rendszerre, hogy hivatalos ügyeinket tudjuk intézni. Az Ars Boni cikkpályázat keretében készült írásban ezt az új és modern, elektronikus világba lépő jogintézményt szabályozó és véglegesnek tűnő 2021.évi C. törvényt fogom összehasonlítani eredeti, kihirdetéskori szövegével, illetve a jelenleg hatályos – de nemsokára „régi”-nek aposztrofált – ingatlan-nyilvántartásról szóló 1997. évi CXLI. törvénnyel.
2025 februárjától változik a Közös Végrehajtási Szabályzat 17. és 18. cikke – hívja fel a figyelmet honlapján a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!