Idén 500-an jutottak ingyenes jogi segítséghez a Pro Bono Napon


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Bárki ingyenesen juthatott jogi segítséghez Budapesten, a 2019 után második alkalommal megrendezett Pro Bono Nap során.

A kezdeményezés lényege idén is az volt, hogy az önként jelentkező ügyvédek és kamarai jogtanácsosok ingyenes jogi tanácsadást végeztek az előzetesen regisztráló rászorulók részére. Az idei Pro Bono Nap időpontját az Európai Ügyvédnap időpontjához illesztettük, így lett a dátum 2021. október 25. (hétfő).

Az idei évben konzultációs lehetőséget biztosítottunk a Budapesti Ügyvédi Kamara székházában és a kezdeményezéshez csatlakozó ügyvédek és ügyvédi irodák székhelyein személyes formában, valamint online (telefon és videotelefon) formában.

ingyenes jogi tanácsadás
A jogterületek, amelyekre regisztrálni lehetett: általános polgári jog, cégjog, családjog, büntetőjog, társasház és ingatlanjog, munkajog, biztosítási jog, adójog, üdülési jog, szerzői jog, médiajog, közlekedési jog, gondnokság alá helyezéssel és gondnoksággal kapcsolatos ügyek, hagyatékkal és örökséggel kapcsolatos ügyek, civil szervezetekkel kapcsolatos ügyek.

A Budapesti Ügyvédi Kamara ezúton is köszönetét fejezi ki a kezdeményezésben és a szervezésben részt vevő kolléganőknek és kollégáknak áldozatos munkájukért!

(Budapesti Ügyvédi Kamara 671. számú hírlevele)



Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.