Idén legal technology díjjal bővül a Wolters Kluwer Jogászdíja!


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Többször foglalkoztunk már azzal a megkerülhetetlen jelenséggel, hogy a technológiai innováció bizony utolérte a jogi szakmát is. A jogi innováció azonban már nemcsak a jövő zenéje: a jogi technológia területén megvalósított konkrét, kézzelfogható teljesítményt kell felmutatnia annak, aki a Wolters Kluwer Jogászdíj idén bevezetett legal technology kategóriájában szeretne pályázni.


A jogi szakmát érintő innovációs nyomásra az ügyvédi irodáknak is reagálniuk kell. Az ügyfelek évről évre több és jobb szolgáltatást szeretnének minél olcsóbban megkapni a jogászoktól. A magas hozzáadott értékű munkákat le kell választani a repetitív, időigényes és speciális szaktudást nem igénylő munkákról. Utóbbira klasszikus példa egy tranzakció esetén az összeolvadni kívánó társaságok átvilágítása (due diligence), ahol az érintett cégek sokszor több tízezer oldalnyi dokumentumát jogászok vizsgálják át csontvázak után kutatva. A dokumentumok 95%-a végül teljesen érdektelennek bizonyul, de előre nem lehet tudni, hogy melyikben rejtőzik egy veszélyes opciós jog, vagy esetleg készfizető kezesség vállalása.

Tóth Gábor, a Wolters Kluwer Hungary vezérigazgatója

Az ilyen típusú munkákban segít például az iManage algoritmusa, ami automatikusan rendszerezi, átnézi és kivonatolja az adatszobába feltöltött dokumentumokat, értékes munkaórákat spórolva az ügyvédnek és értékes óradíjakat megtakarítva a megrendelőnek.

Az ilyen alkalmazásokat fejlesztő programozók szorosan együtt kell működjenek az ügyvédekkel, a két szakma kapcsolata a jövőben bizonyosan egyre mélyülni fog.

Ennek a trendnek az úttörőjeként a Wolters Kluwer a Jogászdíj nívós eseménysorozat keretében idén meghirdette a legal technology díjat, amire egyénileg és csapatban is lehet pályázni. Utóbbi esetben a legalább egy tagnak jogásznak kell lennie, azonban mellettük más szakmák képviselői is részét alkothatják a csapatnak. A pályázatra benevezhető bármely, a jogászi munkát támogató, annak minőségét javító, készre fejlesztett és 2018. október 10-éig piacra is vezetett új vagy jelentős mértékben megújított technológiai megoldás.

A Jogászdíj célja, hogy a jogi munka sokrétűségére és a kiváló jogászi teljesítményre hívja fel a szakma és az ügyfelek figyelmét. Az idén bevezetett legal technology díj kiváló lehetőség a jogi munkát támogató algoritmusok fejlesztőinek, hogy megoldásaikat bemutathassák a jogászvilágnak.

A díjátadónak a Várkert Bazár exkluzív környezete ad helyet, az est házigazdája Krizsó Szilvia lesz.

A nevezési feltételek itt olvashatók, a pályázatokat pedig itt lehet benyújtani 2018. október 10-éig.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.