Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Részben súlyosabb, letöltendő börtönbüntetést kapott jogerősen az a négy vádlott, aki Szegedtől Zalaegerszegig több városban idős embereket fosztott ki – közölte a Zalaegerszegi Törvényszék szóvivője.
Vándor Virág felidézte: a három nő és férfi társuk 2017 tavaszán három hónap alatt kilenc idős embertől összesen több mint ötmillió forintot zsákmányolt. Kitalált ürügyekkel bejutottak a sértettekhez, a lakásban elterelték a figyelmüket, hogy társuk közben pénz és értékek után kutasson.
Szegeden, Cegléden, Mátészalkán, Gyöngyösön, Székesfehérváron, Nagykanizsán és Zalaegerszegen fosztottak ki időseket, a legkisebb zsákmány 200 ezer forint volt, a legnagyobb meghaladta az egymillió forintot.
Az elsőrendű vádlottat tavasszal a bíróság két év, öt évre felfüggesztett börtönre ítélte, amit most négyéves, letöltendő börtönbüntetésre változtatott a törvényszék, hivatkozva a vádlott különös visszaeső voltára és arra, hogy feltételes szabadságvesztés ideje alatt követte el az újabb bűncselekményeket. Nagyobb súllyal vette figyelembe a bíróság az üzletszerűen, bűnszövetségben és csoportosan történt elkövetést is, a nő ezért feltételes szabadságra sem bocsájtható.
A másodrendű vádlottra kiszabott négyéves börtönbüntetést a törvényszék helybenhagyta, harmadrendű társuk esetében a kétéves börtönbüntetést egy évre enyhítette, aminek végrehajtását három év helyett két évre felfüggesztette. A három nőt a bűncselekmények helyszínére fuvarozó és a lakásokban kutakodó, negyedrendű vádlottként szereplő férfira – családi és az egészségi állapotát figyelembe véve – hét év helyett hat év letöltendő börtönt szabott ki.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!