Ingyenes továbbképzés ügyvédeknek LMBTQI témában


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Háttér Társaság 2+3 napos továbbképzést hirdet ügyvédek részére. 


Az egyesület 1995-ben alakult közhasznú szervezet, amely a hazánkban élő leszbikus, meleg, biszexuális, transznemű, queer és interszexuális (továbbiakban: LMBTQI) személyek részére nyújt különböző támogató szolgáltatásokat. 2000 óta működteti jogsegélyszolgálatát, amely a szexuális irányultság vagy nemi identitás miatti hátrányos megkülönböztetés, zaklatás vagy bántalmazás áldozatai számára nyújt jogi segítséget, illetve segít a hozzá forduló ügyfeleknek az LMBTQI téma iránt nyitott, elfogadó ügyvédet találni.

A képzés célja egy olyan országos lefedettségű ügyvédhálózat létrehozása, amelynek tagjai az egyesület folyamatos szakmai támogatása mellett az LMBTQI kisebbséghez tartozó személyek részére konkrét ügyekben jogi szolgáltatásokat nyújtanak majd.

A képzés témakörei

* Szexuális és nemi kisebbségek helyzete Magyarországon, nemzetközi kitekintéssel

* Azonos nemű párok együttélésének és gyermekvállalásának jogi aspektusai

* Homofób és transzfób gyűlöletbeszéd és annak médiajogi vetületei

* Gyűlölet-bűncselekmények elleni fellépés lehetőségei

* Az LMBTQI emberek egyesülési és gyülekezési jog gyakorlásával kapcsolatos kérdések

* LMBTQI emberek egészségügyi ellátása kapcsán felmerülő betegjogi kérdések

* LMBTQI és azonos nemű szülőkkel nevelkedő gyerekek oktatási jogai

* A jogérvényesítés intézményrendszere, a hazai antidiszkriminációs szabályozás keretei

* Jogi segítő munka LMBTQI ügyfelekkel

A képzés módszere

A képzés gyakorlatorientált, a magyar tételes jog ismertetése mellett a hazai és külföldi esetjogot is feldolgozza. A jogsegélyszolgálat jellemző eseteinek bemutatása révén a résztvevők részletes ismereteket szerezhetnek az LMBTQI emberek jogérvényesítése kapcsán felmerülő legjellemzőbb problémákról, és azok megoldási lehetőségeiről. A képzésben nagy szerepet kap az (anonim) jogesetek feldolgozása, amelynek révén a résztvevők a megszerzett ismeretek gyakorlati alkalmazását is elsajátíthatják.

A képzés előadói

A képzés vezető trénere dr. Kárpáti József, a Háttér Jogsegélyszolgát programvezetője, 1997-2001-ig bíró, 2001-2009 között ügyvéd, 2005-2010 között az Egyenlő Bánásmód Hatóság Tanácsadó Testületének tagja, 2010-ben egy rövid ideig az Egyenlő Bánásmód Hatóság elnökhelyettese.

Képzés időtartama: 2+3 nap

(első két képzési nap 2015. december 4-5. napján, a további három képzési nap 2016. tavaszán kerül megrendezésre)

Bírósági Döntések Tára

A folyóirat egyfelől publikációs fórumot kíván biztosítani a megyei, illetve az ítélőtáblai döntések számára, másfelől azzal, hogy a mértékadó bírósági döntések közül válogat, a jogalkalmazás egységességét kívánja támogatni.

További információ és megrendelés >>

Képzés díja: a képzés térítésmentes

Megengedett hiányzás: a képzés időtartamának 25%-a.

Képzés helyszíne: Hotel Unio (Budapest, VII. kerület, Dob. u. 73.)

2015. november 25-ig lehet jelentkezi ezen a linken (a férőhelyszám korlátozott): https://goo.gl/fh9O7m


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.