Ingyenes webináriumot hirdet az Utcajogász az adósságkezelés, a lakhatás és a szabálysértési jog témakörében


Az online képzésre bárki jelentkezhet, akit e témák érdekelnek. Ám az egyesület munkatársai különösen azok számára ajánlják, akik a szociális szférában dolgoznak és munkájuk során kapcsolatba kerülnek lakhatási szegénységben élő emberekkel és közösségekkel.

A gazdasági válság, az infláció, az emelkedő megélhetési költségek és az energiaárak egyre több embert sodornak lakhatási szegénységbe, akik így egyre inkább ki vannak téve a hajléktalanság veszélyének. A lakhatási szegénységben élő emberek az igazságügyi végrehajtás során is fokozottan veszélyeztetett helyzetbe kerülnek. Magyarországon a kilátástalan anyagi helyzetben élőket gyakorta megfosztják szociális jogaiktól (szociális védelemhez való jog, megfelelő életszínvonalhoz való jog), és esetükben nagyobb a kockázata annak, hogy sérül az egyenlő bánásmódhoz való joguk, vagy diszkriminálják őket.

Az egy alkalmas, három előadást tartalmazó online kurzus fókuszában az emberi és szociális jogokról való tudásátadás áll majd, különös tekintettel a lakhatási válsággal kapcsolatos esetekre. Az Utcajogász Egyesület célja, hogy fejlessze a résztvevők jogi ismereteit, és olyan érdekérvényesítő eszközöket adjon a kezükbe, amelyekkel kiállhatnak ügyfeleik vagy az általuk segített csoportok mellett. A képzések során a résztvevők azon témákról tudhatnak majd meg többet, amelyekben célcsoportjuk érintett. Lesz szó a szabálysértési eljárásokról, az adósságkezelés témájáról, valamint a lakhatásról.

A képzést az Utcajogász elsősorban azoknak ajánlja, akik munkájuk során kapcsolatba kerülnek a lakhatási szegénységben élők problémáival, például emberi és szociális jogvédők, közösségszervezők, önkormányzati tisztségviselők, szakszervezeti dolgozók, egyetemi hallgatók. De a webinárium nyitott, így olyan jelentkezőket is szívesen fogadnak, akik nem tartoznak a felsorolt csoportok közé, hanem az előadások témáiról szeretnének többet megtudni.

A képzés időpontjai a következők:

Február 10. 10:00 – Adósságkezelés

Február 10. 11:00 – Lakhatás

Február 10. 12:00 – Szabálysértési jog

A képzés ingyenes, de regisztrációhoz kötött. Regisztrálni az alábbi dokumentum kitöltésével lehet 2024. február 2-án 12 óráig:

https://forms.gle/QH6HMmh9oNPdRh2m7

Forrás: Utcajogász sajtóközlemény


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.