Internetes csalás miatt emelt vádat az Ügyészség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Monori Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett csalás bűntette miatt emelt vádat annak a férfinak az ügyében, aki internetes oldalakon nem létező számítástechnikai eszközöket hirdetett és közel 60 embert károsított meg.


A vádlott 2014 februárjától saját nevén és kitalált neveken jelentetett meg hirdetéseket különböző internetes oldalakon. A hirdetésekben számítástechnikai, műszaki alkatrészeket, termékeket kínált eladásra. Többek között tévét, hangfalat, számítógép alkatrészeket is, amelyek természetesen sosem voltak a tulajdonában.

[multibox]

A sértettek telefonon és e-mailben jelentkeztek a hirdetésre, a vádlott egyeztetés után azt kérte a sértettektől, hogy a kiszemelt áru vételárát előre utalják át a bankszámlájára, ő pedig az összeg beérkezése után postára adja a megrendelt terméket a sértettek által megadott címre.

 

Az így megszerzett összeget a vádlott felvette a bankszámlájáról és a saját megélhetésére költötte, a megrendelt terméket pedig egyetlen esetben sem küldte meg a sértetteknek, mert arra eleve lehetősége sem volt.

A vádlott összesen 59 embert tévesztett meg hirdetéseivel. A becsapott sértetteknek egyenként 10.000,- forinttól 80.000,- forintig terjedő kárt okozott.

A sikeres nyomozást követően a Monori Járási Ügyészség üzletszerűen elkövetett csalás bűntettével és csalás vétségével emelt vádat a férfivel szemben és letöltendő börtönbüntetés kiszabására indítványozta. A vádlottat már 2016 márciusában előzetes letartóztatásba helyezték, jelenleg az elsőfokú tárgyalását várja.

(forrás: www.mklu.hu)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.