Iszapömlés: bizonyításfelvételt indítványoz a másodfokú ügyészség


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az iratok áttanulmányozását követően bizonyításfelvételt indítványoz a Győri Fellebbviteli Főügyészség a vörösiszapperben – közölte a hatóság.

Mészáros Tamás fellebbviteli főügyész közleménye szerint a megismételt eljárásban a Győri Törvényszék öt vádlott kivételével az elkövetők büntetőjogi felelősségét állapította meg.

A döntés szerint a vádlottaknak észlelniük kellett volna az altalajban zajló folyamatokat, valamint azt, hogy a vörösiszaptároló-kazetta tönkrement, abba az előírtnál jóval több víz került.

A gátszakadást megelőzően a vádlottaknak lehetőségük lett volna érdemi óvintézkedések megtételére. Az ítélet ellen az ügyész 13 vádlott terhére jelentett be fellebbezést.

fellebbviteli főügyészség bizonyítás felvételét indítványozza, és a bizonyítási eljárás lezárását követően terjeszti elő érdemi indítványait a bűncselekmények minősítése, a büntetések súlyosítása és a felmentett vádlottak bűnössége kérdésében – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. június 28.

Hivatali visszaélésért ítélték el a zalai jegyzőt

Hivatali visszaélés és költségvetési csalás bűntettében mondta ki – nem jogerősen – bűnösnek a Zalaegerszegi Törvényszék azt a zalai jegyzőt, aki a 2022-es választások idején „visszaforgatott” magának némi pénzt – olvasható a birosag.hu-n.

2024. június 27.

A mesterséges intelligencia emberközpontú korszakának küszöbén állunk

Lehetnek-e a mesterséges intelligenciának jogai? Hogyan lehet emberközpontúan szabályozni a technológia használatát? Ki a felelős azért, hogy a mesterséges intelligencia milyen döntéseket hoz? Mit kell tudni a technológia emberi jogi és ipari vonatkozásairól? Az ELTE tudományos-ismeretterjesztő videósorozatának legújabb részében Darázs Lénárd, az ELTE általános rektorhelyettese tárja fel az MI jogi aspektusait.