Járási és földhivatali vezető ellen emeltek vádat kenőpénz miatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emelt egy járási hivatal vezetője és a földhivatali osztály vezetője ellen autópálya-építéssel összefüggő többmilliós vesztegetés miatt a Központi Nyomozó Főügyészség (KNYF).

Közleményükben azt írták: a vádirat lényege szerint a járási hivatal vezetője és a földhivatali osztály vezetője egy autópálya-építésben közreműködő cég képviselőjétől 4 millió forintot kért a gazdasági társaság által megindított földhivatali eljárás jogellenes befolyásolásáért.

A főügyészség az ügyben vezető beosztású hivatalos személy által az előnyért, hivatali helyzetével egyébként visszaélve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadása miatt nyújtott be vádiratot a Fővárosi Törvényszékre.

Az egyik vádlott tagadta a terhére rótt bűncselekmény elkövetését, míg társa beismerő vallomást tett. Jelenleg mindketten szabadlábon védekeznek, hivatali jogviszonyukat felfüggesztették, illetve megszüntették. A vádbeli minősített vesztegetés a törvény szerint akár tíz évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető.

Az eset kapcsán az ügyészség korábban azt közölte: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben 2018. december 18-án a Központi Nyomozó Főügyészség – a Készenléti Rendőrség és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársainak bevonásával – tetten érte a vesztegetési pénzt átvevő egyik gyanúsítottat, majd az elkövetők lakóhelyén és munkahelyén tartott házkutatás során lefoglalta a kenőpénzt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.