Jogerősen életfogytiglan a túronyi gyilkosnak


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogerősen életfogytig tartó fegyházra ítélt kedden a Pécsi Ítélőtábla azt a férfit, aki 2016-ban fejszével megölte szomszédját a Baranya megyei Túronyban.

A táblabíróság közleménye szerint korábban első fokon a Pécsi Törvényszék a vádlottat nyereségvágyból, a bűncselekmény elhárítására idős koránál fogva korlátozottan képes személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettében, valamint okirattal visszaélés vétségében találta bűnösnek, amiért életfogytig tartó fegyházbüntetésre ítélte, azzal, hogy legkorábban 30 év múlva bocsátható feltételes szabadságra.

Az ítélőtábla a feltételes szabadságra bocsátás legkorábbi idejét 30 évről 25 évre módosította, egyebekben a törvényszék ítéletét helybenhagyta, amely így jogerős – írták.

Az évek óta Túronyban lakó vádlott többször segített a szomszédjában élő 81 éves német férfinak a ház körüli munkákban. 2016 májusában azonban ittas állapotban elhatározta, hogy a szomszédjától műszaki cikkeket lop el, ezért fejszével a kezében bement az udvarába. Az idős férfit a lakásában kétszer fejbe ütötte a fejszével, majd amikor elesett, még két-három ütést mért rá a fejsze fokával. A sértett azonnal meghalt.

A vádlott a házból mintegy 30 ezer forintnyi értéket vitt el. Másnap visszatért a helyszínre a nyomokat eltüntetni, de a holttestet később megtalálták.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.