Jogtár®-kisokos – a veszélyhelyzettel összefüggésben bevezetett új funkciók használata Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Cikkünkben a Jogtár veszélyhelyzet miatt bevezetett nóvumaira fókuszálunk.

Ahogy mindennapjainkra, úgy a jogalkotásra is komoly hatást gyakorolt a koronavírus-járvány, és az annak következtében Magyarországon kihirdetett veszélyhelyzet és különleges jogrend.

A NetJogtáron létrehoztunk egy folyamatosan frissülő, a jelenlegi állapot összes vonatkozó jogszabályát listázó Veszélyhelyzet menüpontot. Jogaszvilag.hu, ado.hu portáljainkon a témában releváns cikkeket egy Koronavírus-infó elnevezésű fül alatt gyűjtöttük össze.

Mindezeken túl a Jogtár® platform felületén is több újdonsággal próbáljuk segíteni felhasználóink hatékony joghoz jutását.
A Jogtáron a veszélyhelyzettel összefüggő valamennyi joganyagot elláttuk a Koronavírus-járvány (COVID-19) tárgyszóval. A tárgyszóra keresve listázhatóak a joganyagok.

A Változásfigyelő/Figyeltetési beállítások menüpontban hozzáadhatja a Koronavírus-járvány (COVID-19) kifejezést a tárgyszavakhoz. Ügyeljen arra, hogy az oldal tetején található E-mail értesítést kérek négyzet be legyen pipálva. Ha elvégzi ezt a beállítást, akkor valamennyi új, a veszélyhelyzettel összefüggő intézkedésről szóló joganyagról e-mail értesítést fog kapni a Magyar Közlönyben történő kihirdetést követően.

Az adatbázisok között létrehoztunk egy Veszélyhelyzet és egy Veszélyhelyzet – EU adatbázist, ahol folyamatosan nyomon követheti a kapcsolódó magyar és EU-s joganyagokat is.

További friss tartalmainkról folyamatosan hírt adunk a jövőben is, kérjük, hogy kövesse szakmai portáljainkat, továbbá a Wolters Kluwer Hungary Kft. Facebook-, illetve LinkedIn-oldalát!


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága