Jogtár®-kisokos – a veszélyhelyzettel összefüggésben bevezetett új funkciók használata Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Cikkünkben a Jogtár veszélyhelyzet miatt bevezetett nóvumaira fókuszálunk.

Ahogy mindennapjainkra, úgy a jogalkotásra is komoly hatást gyakorolt a koronavírus-járvány, és az annak következtében Magyarországon kihirdetett veszélyhelyzet és különleges jogrend.

A NetJogtáron létrehoztunk egy folyamatosan frissülő, a jelenlegi állapot összes vonatkozó jogszabályát listázó Veszélyhelyzet menüpontot. Jogaszvilag.hu, ado.hu portáljainkon a témában releváns cikkeket egy Koronavírus-infó elnevezésű fül alatt gyűjtöttük össze.

Mindezeken túl a Jogtár® platform felületén is több újdonsággal próbáljuk segíteni felhasználóink hatékony joghoz jutását.
A Jogtáron a veszélyhelyzettel összefüggő valamennyi joganyagot elláttuk a Koronavírus-járvány (COVID-19) tárgyszóval. A tárgyszóra keresve listázhatóak a joganyagok.

A Változásfigyelő/Figyeltetési beállítások menüpontban hozzáadhatja a Koronavírus-járvány (COVID-19) kifejezést a tárgyszavakhoz. Ügyeljen arra, hogy az oldal tetején található E-mail értesítést kérek négyzet be legyen pipálva. Ha elvégzi ezt a beállítást, akkor valamennyi új, a veszélyhelyzettel összefüggő intézkedésről szóló joganyagról e-mail értesítést fog kapni a Magyar Közlönyben történő kihirdetést követően.

Az adatbázisok között létrehoztunk egy Veszélyhelyzet és egy Veszélyhelyzet – EU adatbázist, ahol folyamatosan nyomon követheti a kapcsolódó magyar és EU-s joganyagokat is.

További friss tartalmainkról folyamatosan hírt adunk a jövőben is, kérjük, hogy kövesse szakmai portáljainkat, továbbá a Wolters Kluwer Hungary Kft. Facebook-, illetve LinkedIn-oldalát!


Kapcsolódó cikkek

2024. október 8.

Magyar jelentéstevő: romlik a jogállamiság Magyarországon

Romlik a jogállamiság helyzete Magyarországon Tineke Strik, az Európai Parlament új állandó magyar jelentéstevője szerint, aki kedden Strasbourgban a többi között a bírói függetlenség hiányát és a korrupció elharapózását vetette a magyar kormány szemére.

2024. október 8.

Az EUB új ítélete az árcsökkentés kommunikációjáról

Korábban tisztázatlan kérdésben adott iránymutatást az Európai Bíróság a fogyasztói árcsökkentés mértékének megjelölésére használható marketing megoldásokra vonatkozóan. A C-330/23 sz., Aldi Süd ügyben 2024. szeptember 26-án hozott kimondta: az árcsökkentés mértékének feltüntetésekor az előző 30 napban alkalmazott legalacsonyabb ár a viszonyítási pont, egyéb, annál magasabb árak nem jeleníthetőek meg az árcsökkentés mértékének hivatkozási alapjaként, derül ki Csépai Balázs, a DLA Piper Posztl, Nemescsói, Györfi-Tóth és Társai Ügyvédi Irodával együttműködésben álló önálló ügyvéd által készített összefoglalóból.

2024. október 8.

Vége a közösségi oldalak önkényének?

Az online platformok használata során – ideértve különösen a különböző közösségi és tartalommegosztó oldalakat – a felhasználók gyakran szembesülhettek azzal, hogy egy-egy bejegyzésük, hozzászólásuk, de akár a profiljuk is anélkül került korlátozásra vagy törlésre, hogy az érintett szolgáltató ezirányú döntését indokolta volna. A szolgáltatók – egységes jogi szabályrendszer hiányában – ilyen esetekben legfeljebb annyit tettek, hogy döntésük indokolásaként általános jelleggel hívták fel felhasználási feltételeik megsértését. Ez már Magyarországon is megváltozhat az Online Platform Vitarendező Tanács létrehozása következtében? De hogy mi is ez a lehetőség, azt dr. Hegedűs Eszter, a Jaczkovics Ügyvédi Iroda szakértője foglalta össze.