Kihirdették az Arsboni Cikkíró Pályázat 2016 nyerteseit


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Véget ért a Siegler Ügyvédi Iroda/Weil, Gotshal & Manges, az Új Jogtár és az Arsboni által szervezett Cikkíró Pályázat.


Közönségdíj

3. helyezett Szabó Adél “Az etikus, szenzációhajhászástól mentes sajtó eszményképe” c. írása

Nyereménye egy a Kommentár a Büntető Törvénykönyvhöz című kötet.

2. helyezett Luciné Teráz Lilla “Egy Janus arcú rendelkezés” c. pályaműve

Nyereménye két napijegy a Wolters Kluwer Jogi konferenciára.

1. helyezett Dr. Molnár Anna “Vagyonszerzés utáni illetékfizetés öröklés esetén“

Nyereménye 50.000 Forint

 

A Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala különdíja

A legjobb szellemi tulajdon védelmével foglalkozó írás különdíját Kaskovits Melinda nyerte el “Nyomtatószalonunk kínálatából: „Mona Lisa, Disney plüssfigura” c. pályaművével.

Zsűri értékelése: „Egy aktuális és bonyolult szerzői jogi problémát az USA joga alapján dolgoz fel a szerző. A tárgyalt problémára vonatkozó konkrét eseteken túl, az analógia eszközével élve tereli szerzői jogi doktrínák alá a 3D nyomtatás jogi aspektusait.
Nyereménye 50.000 Forint

 

A Közép-európai Brókerképző Alapítvány különdíja

A legjobb pénzügyi jogi írás különdíját Király Péter Bálint “A válságmegelőzés új eszköze: a makroprudenciális politika” c. munkája nyerte el.

Zsűri értékelése: „A pályamű a makroprudenciális politika fogalmát és hazai megvalósulását vizsgálja, magas szakmai színvonalon, közgazdasági és jogi szempontból.

Nyereménye 50.000 Forint

 

Anglofon Studió különdíja

A legjobb magyar jogi témájú, angol nyelvű írás különdíjat a zsűri Nagy Virág Eszter “The corrupt industry” c. cikkének ítélte oda.

Zsűri értékelése: „A pályamű kompakt, jól felépített, dinamikusan kibontakozó írás, szakszerű, de jól is követhető. Fontos és aktuális témát dolgoz fel, mind magyar vonatkozásokat, mind nemzetközi trendeket megragad.

Nyereménye 30.000 Forint

 

A 2016-os Cikkíró Pályázat díjazottjai

 

10. helyezést ért el Tóth Attila Tas “Hogyan válhat az ügyvéd pénzmosóvá?” c. írása.

Zsűri értékelése: „A mű jól követhetően, magas szakmai színvonalon és logikus ívben tárgyalja a választott témakört. Fontos de lege ferenda javaslatot is tett a szerző, alapos érvelést olvashattunk a dekriminalizáció mellett.”

Nyereménye 1 éves Új Jogtár előfizetés.

 

9. helyezést ért el Demjén Anna Katalin “Véleménynyilvánítás szabadsága vs. aktivisták érzelmi világa” c. pályaműve.

Zsűri értékelése: „A pályamű egy érzékeny kérdés jogi szabályozhatóságának és szabályozási szükségességének kérdését járja körbe magas színvonalú érveléssel, széleskörű szakirodalomra támaszkodva. A szerző a vizsgált kérdésben határozott, önálló álláspontot fogalmaz meg, amit jogi érvekkel alátámaszt.”

Nyereménye 1 éves Új Jogtár előfizetés.

 

8. helyezést ért el Kakuk Lili “A kendőzetlen igazság” c. írása.

Zsűri értékelése: „A cikk a valláson alapuló öltözködés problematikáját vizsgálja, alapvetően a francia – jogi, jogalkalmazói – fejlemények tükrében. Jó stílusú, magas színvonalú, igényes és aktuális kérdéskört vizsgáló írásmű.”

Nyereménye 1 éves Új Jogtár előfizetés és az Anglofon Studio Polgári Jog Angolul című kiadványa.

 

7. helyezést ért el Molnár Krisztina “Tájékozatlan fogyasztói döntések és kihasználásuk” c. cikke.

Zsűri értékelése: „A munka pontosan és jól követhetően mutatja be a tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatok egyik „gyöngyszemét” az árubemutatós megtévesztést. A szakmai tartalom adekvát és kellően mély, ugyanakkor kifejezetten tetszetős a kerettörténet és a szerző „irodalmi” stílusa is.”

Nyereménye 1 éves Új Jogtár előfizetés és az Anglofon Studio Polgári Jog Angolul című kiadványa.

 

6. helyezést ért el Monori Zsuzsa “Segítség, Zaklatnak” c. pályaműve.

Zsűri értékelése: „Az írás jól felépített módon, a joggyakorlat, a normatív szabályozás és a mögötte meghúzódó jogpolitikai indokok szintézisében tárgyalja a zaklatás problémakörét. A szerző a büntetőjogi hangsúly mellett közigazgatási jogi szempontból is közelít a választott témához. Következtései, a fennálló gyakorlatot kritizáló megállapítása kellően megindokolt, helytálló.

Nyereménye 1 éves Új Jogtár előfizetés és az Anglofon Studio Polgári Jog Angolul című kiadványa.

 

5. helyezést ért el Rudi Alexandra “#sajtburesz” c. írása.

Zsűri értékelése: „A tanulmány az amerikai és az európai védjegyoltalmi rendszer hashtagelt kifejezésekkel kapcsolatos felfogását szakmailag helytállóan hasonlítja össze, egy magyar példa okán. Szellemes választás és jó felépítés jellemzi az írást.

Nyereménye 1 éves előfizetés az Új Jogtárra és a Polgári Jog c. folyóiratra és 1 db Polgári Jog Angolul című kiadvány.

 

4. helyezést ért el Kis Kelemen Bence “Alkotmányos identitás Magyarországon” c. pályaműve

Zsűri értékelése: „A téma aktuális, rendkívül összetett, uniós és hazai jogi vonatkozású. A dolgozat nagyon jó érzékkel közelít hozzá, színvonalasan, körültekintő szakmaisággal vizsgálja, széles szakirodalmi megalapozottsággal

Nyereménye 1 éves előfizetés az Új Jogtárra és a Polgári Jog c. folyóiratra és 1 db Polgári Jog Angolul című kiadvány.

 

3. helyezést ért el Horváth Henriett “A környezethez való jog (hiánya) az amerikai alkotmányban” c. munkája.

Zsűri értékelése: „Az USA környezetvédelemmel kapcsolatos alkotmányi szabályozásának hiányosságára, és ennek (jogi) következményeire hívja fel a figyelmet. E nehéz, de globális jelentőségű témát körültekintően, színvonalasan, és komplexen vizsgálja a bírósági gyakorlat szempontjából.

Nyereménye 50.000 Forint

 

2. helyezést ért el dr. Rácz Ildikó  “A közösségi média és a munkajog kereszttüzében” c. cikke.

Zsűri értékelése: „A tanulmány kiváló didaktikai képességről tanúskodik, jól felépített, logikus és koherens gondolkodást mutat be, és javaslatokkal, következtetésekkel szolgál. A jogrendszereken keresztül ívelő jogesetek bemutatása fokozza az írás problémaorientált szemléletét.

Nyereménye 75.000 Forint

 

1. helyezést ért el Vincze Gabriella Anita “Pixel vagy papír” c. pályaműve.

Zsűri értékelése: „A dolgozat mind a téma, mind az ahhoz kapcsolódó jogi problémák elemzése szempontjából aktuális, magas színvonalú, jól strukturált, szakmailag alapos és igényes.

Nyereménye 125.000 Forint

 

A szakmai zsűri tagjai voltak: Fábián Adrián, Fézer Tamás, Karsai Krisztina és Somssich Réka vett részt.

 

Az Arsboni Cikkíró pályázat 2016 első 20 helyezett pályázatát hamarosan portálunkon is elolvashatja.

 

Forrás: arsboni.hu


Kapcsolódó cikkek

2024. szeptember 27.

Ruszofóbiával bővül az orosz btk.

Az orosz hatóságok a ruszofóbia-tétellel bővítenék a Büntető törvénykönyvet. Az ezzel kapcsolatos törvénymódosítási tervezet már el is készült.

2024. szeptember 27.

Magyarország az Európai Mestersége Intelligencia Testület első elnöke

Az Európai Unióban augusztusban lépett hatályba az „AI Act”, azaz a Mesterséges Intelligencia (MI) Rendelet, amely jogszabály célja, hogy egyensúlyt teremtsen a technológiai fejlődés előmozdítása és a biztonságos alkalmazás feltételeinek garantálása között.

2024. szeptember 27.

110 éves a Pesti Központi Kerületi Bíróság

2024. szeptember 1-jén volt 110 éve, hogy – az 1913. évi XXV. törvénycikk alapján – megkezdte működését a Pesti Központi Kerületi Bíróság jogelődjének tekinthető Budapesti Központi Királyi Járásbíróság. E hónapban azonban nem csupán a szervezet lett 110 esztendős, hanem a Jablonszky Ferenc által tervezett épület is. Az Országos Bírósági Hivatal „Ráth György Bírósági Történelem és Hagyományápolás Pályázat 2024.” című projektjének keretében, az OBH támogatásával megvalósult rendezvényeken emlékeztek meg az egyik legtekintélyesebb hazai bíróság bírái, igazságügyi alkalmazottai és az érdeklődők az 1914 óta eltelt 11 évtizedről.