Kitiltható Trump a Twitterről?


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Trump elnöki beiktatása óta többször felmerült, hogy megindíthatják vele szemben a megfosztási eljárást, amelynek alapja az alacsony népszerűsége és a folyamatos botrányai, mint az FBI-jal való harca, az orosz kapcsolatai, illetve az újságírókkal szembeni viselkedése


A megfosztási eljárást előtt azonban Trumpot el lehetne tiltani a Fehér Ház utáni második legfontosabb szócsövének, a Twitternek a használatától, amelyre most azért van lehetőség, mert Trump olyan videót rakott ki a közösségi oldalra, amelyen – egy előre megrendezett jelenetben – többször  megüt egy pankrátort, akinek a CNN hírcsatorna logója takarja a fejét. (Trump folyamatos konfliktusban áll a CNN-nel is – szerk.)

A videót Trump azzal a szöveggel osztotta meg a Twitteren, hogy: „A tisztességtelen média sosem fog tudni megakadályozni minket abban, hogy a NAGYSZERŰ AMERIKAI EMBEREK érdekében megvalósítsuk a kitűzött céljainkat!”

A Twitternek szigorú moderálási szabályai vannak a gyűlőletbeszéddel és az erőszakkal kapcsolatosan. A közösségi oldal használati feltételei tiltják az erőszakos, zaklató jellegű, gyűlöletkeltő tartalmak közzétételét. Azok a felhasználók, akik ezt mégis megteszik, az oldalról való kitiltásukat kockáztatják.

A használati feltételek szerint: „A felhasználó nem fenyegethet erőszakkal, vagy nem népszerűsítheti az erőszakot, ideértve a terrorizmust is. ” Valamint a szabályzat úgy rendelkezik, hogy: „a felhasználó nem bántalmazhat vagy zaklathat másokat, különösen nem használhatja a közösségi oldalt visszaélésszerűen”. 

A Twitter korábban sok olyan profilt törölt, amelyek használói megsértették a használati szabályzatot. Trump egyik kiemelt támogatója, Milo Yiannopoulos is időlegesen kizárásra került az oldalról azt követően, hogy a Twitter szerint mások zaklatására, illetve bántalmazására vonatkozó felhívást tett közzé az oldalon. Korábban Azealia Banks, Courtney Love és 50 Cent fiókját is blokkolták már, amikor erőszakos vagy trágár posztokat tettek közzé.

Trump az újságírókkal szembeni agresszív kampányával azt kockáztatja, hogy ő lesz az első elnök, akit kitiltanak egy közösségi oldalról. 

A CNN kommentátora szerint Trump posztja nagyon kellemetlen volt és úgy nyilatkozott, hogy „szomorú, hogy eljött az a nap, amikor az Egyesült Államok elnöke az újságírókkal szembeni erőszakot népszerűsíti.”

Trump azonban úgy nyilatkozott, hogy esze ágában sincs változtatni az újságírókkal szembeni kommunikációján. „A közösségi médiát nem elnökként, hanem modern elnökként használom. Amerikát Újra Naggyá Tesszük- írta a Twitteren. Trump szerint: „A hamis és csaló média keményen dolgozik, hogy meggyőzze a republikánusokat és a többieket, hogy nem kellene használnom a közösségi médiát, de emlékezzetek, hogy a 2016-os választásokat interjúkkal, beszédekkel és a közösségi médiával nyertem meg. Küzdenem kell az álhírek ellen, és meg is fogom tenni. GYŐZNI fogunk!”

A Twitter nem kívánta kommentálni, hogy felfüggeszti-e a Trump fiókját, de közleményükben úgy fogalmaztak, hogy a használati feltételek minden felhasználóra vonatkoznak, függetlenül a társadalmi funkciójuktól és a követőik számától. A médiaszervezetekkel szembeni kritika még nem ok a közösségi oldalról való kitiltásra, azonban a célzott személyekkel szembeni rendszeres kampányok igen.

Trumpnak 33.2 millió követője van a Twitteren, amely az elnöki kommunikáció egyik legfőbb eszköze.

(telegraph.co.uk)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.