Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Pénzbírsággal nem, de elzárással büntethető lenne az életvitelszerű közterületen tartózkodás.
A kormány úgy módosítaná a szabálysértési törvényt, hogy pénzbírsággal ne legyen büntethető az életvitelszerű közterületen tartózkodás, ugyanakkor közérdekű munka vagy elzárás kiszabható legyen.
A módosítást az indokolja, hogy a szabálysértési szabályozásnak összhangban kell lennie a hetedik alaptörvény-módosítással, amelynek értelmében 2018. október 15-étől tilos közterületen életvitelszerűen tartózkodni.
Az előterjesztés értelmében szabálysértést követ el az életvitelszerűen közterületen tartózkodó ember, aki felszólítás ellenére az „életvitelszerű tartózkodásnak helyszínét nem hagyja el”.
A szabálysértés nem valósul meg, ha a helyszíni intézkedés során az életvitelszerűen közterületen tartózkodó – a hatóság vagy más szerv felajánlott segítségét elfogadva – együttműködik a hajléktalanok részére fenntartott ellátások igénybevétele érdekében.
[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]
A módosítás szerint a szabálysértés miatt közérdekű munka szabható ki, de ha az elkövető ennek elvégzését nem vállalja, akkor elzárással is sújtható.
Az érdemi döntés a bíróság hatáskörébe tartozik majd. A szankciók köréből viszont a pénzbírság teljesen kikerül.
(MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!