Közjegyzőnél is köthető lakásbérleti szerződés


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A lakásbérleti szerződést írásba kell foglalni, és bár jogász közreműködése nem kötelező, érdemes megfontolni – mondta Asbóth-Hermányi Lőrinc közjegyző az M1 aktuális csatornán.

A szakember ismertette: a szerződésben fel kell tüntetni a feleket, a bérleményt, a bérleti díjat, továbbá érdemes rögzíteni például, hogy a kauciót csak az elmaradt bérleti díjra, avagy másra is felhasználhatja a bérbeadó, de szerződéskötéskor érdemes tisztázni olyan körülményeket is, mint a bérlemény pontos tulajdoni helyzete.

A közjegyzőnél kötött lakásbérleti szerződés előnye többi között a mindkét felet megillető közvetlen végrehajthatóság, azaz, hogy a bérlőnek sem kell bírósághoz fordulnia például a neki visszajáró kaució miatt – fejtette ki Asbóth-Hermányi Lőrinc.

Elmondta azt is: a lakásbérleti szerződés megszűnhet rendes vagy rendkívüli felmondással, utóbbira okot adhat például a bérleti díj elmaradása, illetve, ha a bérlő rongálja a bérleményt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. november 4.

Csökken az egyajánlatos szerződések száma

2024 első három negyedévében 5744 darab eredményes közbeszerzési eljárást folytattak le hazánkban az ajánlatkérők, mely összesen 12572 darab közbeszerzési szerződés megkötését jelentette. A közbeszerzések összértéke a tavalyi év azonos időszakához képest 46%-kal emelkedett, azaz összesen 2825,1 milliárd forintot tett ki. Ennek ellenére a rekordnak számító 2022-es évtől ez az érték még messze elmarad. Az előző évek azonos időszakához viszonyítva az egyajánlatos közbeszerzési szerződések számaránya mind az uniós, mind pedig a nemzeti eljárásrendben folyamatosan csökkenő tendenciát mutat, ami a verseny fokozódását jelzi.

2024. november 4.

Megindult a versenyfutás az új atomerőművekért az MI miatt

Irtózatos számítási kapacitás, következésképpen rengeteg energia és víz kell ahhoz, hogy fél világ az AI-jal írassa a leveleit, a nagy tech-cégek az atomenergia rehabilitációját látják a megoldásnak – írja az Euronews.