Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Jelentős értékre elkövetett sikkasztás, ügyvédi visszaélés, hamis tanúzásra való felhívás és más bűncselekmények miatt vádat emelt a Budapesti Nyomozó Ügyészség a Pesti Központi Kerületi Bíróságon R. György fővárosi ügyvéddel szemben – tájékoztatott a megbízott fővárosi főügyész.
A vád szerint az ügyvéd összesen 60 millió forintot vett át ügyvédi letétként két sértettől, ám a pénzt sajátjaként kezelte és elsikkasztotta – közölte Ibolya Tibor.
A tájékoztatás szerint R. György évekkel ezelőtt kedvező ingatlanvásárlási lehetőséget ajánlott a két sértettnek, egyúttal egy nagyobb összeg letétbe helyezésére kérte őket fizetőképességük alátámasztására. Ezt követően át is vett tőlük, több részletben, ügyvédi letétként 30-30 millió forintot.
Az adásvételi szerződések megkötése végül nem történt meg, ám a sértetteknek visszajáró letéti összeget a vádlott nem fizette vissza, hanem a pénzzel sajátjaként rendelkezett. Sőt, miután a sértettek az ügyben feljelentést tettek, egyiküket telefonon több alkalommal arra kérte, hogy vonja vissza a sikkasztás bűntette miatt tett feljelentését, illetve a megindult büntetőügyben tegyen valótlan tartalmú nyilatkozatot.
A jelentős értékre elkövetett sikkasztás bűntettének büntetési tétele egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés – közölte Ibolya Tibor.
(Forrás: MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!