Másfél év börtön lehet a polgármesteri hivatalban fegyverrel fenyegetőzésből


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emelt a Gyöngyösi Járási Ügyészség azzal a férfival szemben, aki idén nyáron pisztollyal a kezében fenyegetőzött Gyöngyösön, a polgármesteri hivatalban.

A 46 éves férfit hivatalos személy elleni erőszak bűntettével vádolják. A fenyegetőző korábban maga is az önkormányzat dolgozója volt, így ismerte a járást az épületben. Egyenesen a titkárságra ment, ahol a polgármestert kereste. Miután nem sikerült találkoznia vele, közölte az ott dolgozókkal, hogy megöli a városvezetőt, mivel nem kapott segélyt annak ellenére, hogy ő arra jogosultnak érzi magát – közölte a Heves megyei főügyész, Szalóki Zoltán.

A vádlott a kijelentéseit azzal nyomatékosította, hogy láthatóvá tette az oldalán hordott gáz riasztópisztolyt, valamint a nadrágzsebében tartott nagyméretű konyhakést, ezért az alkalmazottak a helyszínre hívták a portást, aki távozásra szólította fel a férfit. Ő azonban erre nem volt hajlandó, sőt, a portást azzal fenyegette, hogy lelövi, mire a sértett meghátrált.

A vádlottat később – részben rendőri segítséggel – sikerült megfékezni és lefegyverezni. A mentálisan sérült férfit hamarosan őrizetbe vették, majd letartóztatták.

Az ügyben eljáró Gyöngyösi Járási Ügyészség vádiratában – az elkövető beismerése esetén – másfél év börtönbüntetés kiszabását, továbbá a tőle lefoglalt konyhakés, elemlámpával egybeépített elektromos sokkoló, valamint riasztófegyver, és az ahhoz tartozó töltények elkobzását kérte a bíróságtól.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.