Meghan hercegnő másodfokon is nyert a Mail on Sunday ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Harry herceg felesége azért perelte a brit bulvárlapot, mert az évekkel ezelőtt közzétette egyik személyes levelét, amelyet édesapjához írt.

A vasárnapi brit tömeglap 2018-augusztusában, Harry és Meghan esküvője után három hónappal tette közzé a kézzel írt levelet.

A hercegi házaspár ezután nyújtotta be keresetét a Mail és kiadója, az Associated Newspapers ellen, azon a címen, hogy a lap törvénysértő módon tette közzé a levelet, és ezzel megsértette a magáninformációhoz fűződő jogot, a szerzői jogokat és a brit adatvédelmi törvényt is.

Tárgyalás nélkül döntöttek

A londoni felsőbíróság nem sokkal a kereset benyújtása után, tárgyalás nélkül a hercegnő javára döntött, bírói végzéssel kimondva, hogy törvénysértő volt a levél egyes részleteinek közzététele. A bíróság azzal az érvvel döntött a tárgyalás nélküli végzés mellett, hogy az ügy teljesen egyértelmű, és nincs szükség perre.

pert

Az első fokú bírói fórum emellett megtiltotta, hogy az Associated Newspapers fellebbezést nyújtson be, a kiadóvállalat azonban a londoni fellebbviteli bírósághoz fordult, azt követelve, hogy nyílt bírósági tárgyaláson, tanúk meghallgatásával szülessen döntés az ügyben.

A cég érvei között szerepelt, hogy Meghan egykori kommunikációs menedzseréhez, Jason Knaufhoz írt egyik levelében elismerte: számol azzal, hogy bármilyen írásos anyag, amelyet kiad a kezéből, nyilvánosságra kerülhet.

A hercegnő azonban a fellebbviteli bírósághoz benyújtott írásos nyilatkozatában azzal érvelt, hogy ez nem az édesapjához írt levelére vonatkozott.

Az apa a lánya nem tartják a kapcsolatot

A londoni fellebbviteli fórum csütörtökön Meghannak adott igazat, kimondva: nehéz elképzelni, hogy egy teljes körű bírósági tárgyaláson olyan súlyú bizonyítékok kerüljenek elő, amelyek gyökeres változást okoznának az ügy megítélésében.

A végzés szerint az első fokon eljáró bíró helyesen állapította meg, hogy jóllehet a hercegnő által édesapjához írt levél egy nagyon kis részletének közlése még helyénvaló lehetett volna, de szükségtelen volt a személyes levél nagy részének nyilvánosságra hozatala.

Brit sajtóértesülések szerint Thomas Markle, Meghan Mexikóban élő 76 éves édesapja felajánlotta, hogy tanúskodik a perben – ám nem leánya, hanem a brit lap mellett.

Thomas Markle több mint három évtizede elvált lánya édesanyjától, jó ideje nem tart kapcsolatot Meghannal, és soha nem volt problémamentes a házaspárhoz fűződő viszonya sem. Markle még Meghan és Harry Windsorban rendezett esküvőjén sem volt ott, így Meghant Harry édesapja, Károly trónörökös kísérte az ősi királyi rezidencia Szent György-kápolnájának oltárához.

Harry herceg – II. Erzsébet királynő unokája – és amerikai felesége folyamatosan a világsajtó érdeklődésének középpontjában áll, különösen azóta, hogy a házaspár csaknem két éve felhagyott a brit királyi család magas rangú tagjaként ráháruló hivatalos feladatok ellátásával, és első gyermekével, Archie Harrison Mountbatten-Windsorral együtt Kaliforniába költözött.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.