Megjelent a pályázat az Integritás Hatóság igazgatósági pozícióinak betöltésére


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Megjelent a pályázat az Integritás Hatóság igazgatósági – elnök és két elnökhelyettes – pozícióinak betöltésére az Európai Támogatásokat Auditáló Főigazgatóság honlapján – közölte az Igazgatósági Tagok Kiválasztásáért Felelős Alkalmassági Bizottság.

A pályázatok beérkezésének határideje 2022. október 25.

A kiírás szerint a létrejövő Integritás Hatóság feladata, hogy az uniós pénzügyi támogatások végrehajtását érintően fellépjen a csalás, összeférhetetlenség, korrupció és egyéb jogsértés vagy szabálytalanság megelőzése, felderítése és kijavítása érdekében.

Az elnök főbb feladatai közé tartozik a hatóság vezetése és képviselete, a korrupcióellenes munkacsoport munkájában részt vevő nem kormányzati szereplőket képviselő tagok felkérése, a korrupcióellenes munkacsoport elnöki feladatainak ellátása.

Az igazgatóság főbb feladata a hatóság legfőbb döntéshozási feladatainak ellátása, az éves beszámolás az Országgyűlésnek és az Európai Bizottságnak, a korrupcióellenes munkacsoport nem kormányzati szereplőket képviselő tagjainak kiválasztása pályázati eljárás alapján.

Az igazgatóság tagjainak megbízatása 6 évre szól és nem újítható meg. Az igazgatóság tagjai a feladataik ellátása során teljesen függetlenek. Kinevezésüket követően nem kérhetnek és nem fogadhatnak el utasítást semmilyen intézménytől, szervtől, hivataltól, szervezettől vagy személytől. Az igazgatóság tagjainak illetményét a vonatkozó törvény határozza meg – olvasható a pályázati kiírásban.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 11.

NAIH: a hangfelvétel készítése, felhasználása adatkezelésnek minősül

Az általános adatvédelmi rendelet (GDPR) alapján a természetes személy hangja, valamint az arról készült felvétel, s az ezzel végzett bármely művelet – például a hangfelvétel készítése, felhasználása, nyilvánosságra hozatala – adatkezelésnek minősül – közölte a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) szerdán.