Megjelent a Polgári Jog lap januári száma


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A januári számban Kisfaludi András tanulmánya azt a kérdést vizsgálja, hogy az állam tevékenysége ellátása során milyen esetekben veszi igénybe a polgári jogi szerződés intézményét, Tőkey Balázs tanulmánya pedig a bizalmi vagyonkezelésre vonatkozó új szabályok hatásait elemzi.


A lapszám a két tanulmány mellett három polgári jogi tárgyú döntvényt is tartalmaz, amelyek közül az egyik a váltóval, a másik a fokozott veszéllyel járó tevékenységgel, a harmadik pedig a szállítmányozó és a fuvarozó felelősségével foglalkozik.

A Fórum rovatban két konferenciabeszámoló kapott helyet: Farkas Diána Rita „Az állam szerepe magánjogi jogviszonyokban” című konferenciáról, Merkel Csenge pedig az ELTE-n tartott nemzetközi magánjogi konferenciáról számol be.

A folyóirat továbbra is várja szerzők jelentkezését. A folyóiratról részletes információk itt érhetőek el. 

[htmlbox Polgári_jog_folyóirat]

 

 


Kapcsolódó cikkek

2024. november 5.

Európai precedenst teremthet a német bíróság, amely kimondta, hogy nem törvénysértő a képgeneráló mesterséges intelligenciák adatkezelése

Egy német bíróság visszautasította a nagyméretű képi adatkészleteket szolgáltató, nonprofit LAION (Large-scale AI Open Network) elleni szerzői jogok megsértése miatt beadott keresetet. Az adatkészleteket olyan képgeneráló modellek használják, mint a Midjourney, a Stable Diffusion és mások, rajtuk gyakorolnak. A szolgáltató tevékenysége a jogi védelem alatt álló tudományos kutatások kategóriába tartozik – mondta ki a verdikt.

2024. november 5.

Az igazságügyi szakértőkkel kapcsolatos törvényeket módosítottak

A szakértői pálya vonzóbbá tétele a célja az egyes törvényeknek az igazságügyi szakértőkkel és a szakértői bizonyítással összefüggő módosításának. A törvényt 121 igen, 13 nem szavazattal és 31 tartózkodás mellett fogadta el az Országgyűlés.