Megszüntették az nyomozást az etikus hekker ügyében


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Rendőrség szerint a BKK jegyértékesítési rendszerét érintő cselekmény nem veszélyes a társadalomra.


A Készenléti Rendőrség Nemzeti Nyomozó Iroda az eljárást megszüntette az „etikus hekker” ügyében, mert – a BKK jegyértékesítési rendszerét érintő – cselekmény nem veszélyes a társadalomra – közölte az Országos Rendőr-főkapitányság kommunikációs szolgálata szerdán.

Az illetékes Szabolcs-Szatmár-Bereg Megyei Főügyészség kedden azt közölte az MTI-vel, hogy ugyan a nyomozás még folyik, de már nem gyanúsítottja az ügynek az „etikus hekkerként” ismertté vált kisvárdai fiatalember.

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

A főügyészség ugyancsak megállapította, hogy a cselekmény – azaz, hogy a gyanúsított a sértett jegyértékesítési rendszerében jogosulatlanul adatot változtatott meg – nem veszélyes a társadalomra, és így nem valósít meg bűncselekményt – közölte korábban az MTI-vel Szilágyi László a megyei főügyészség szóvivője.

A T-Systems Magyarország az informatikai rendszerét ért jogosulatlan befolyásolás miatt tett feljelentést ismeretlen tettes ellen azt követően, hogy egy fiatalember rést talált a Budapesti Közlekedési Központnak (BKK) a T-Systems által fejlesztett Online jegyértékesítési rendszerén és 50 forintért vásárolt magának havi bérletet.

Utóbbit soha nem használta és a rendszerhibára felhívta a BKK figyelmét. Meggyanúsítása ellen számos szervezet tiltakozott, sőt a fővárosban még demonstrációt is tartottak a BKK központi épülete előtt az „etikus hekker” feljelentése és meggyanúsítása miatt.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.