MI a kínai jogi oktatásban


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Pekingi Jogi Egyetem megállapodást kötött a Gridsum felhő alapú elemzéseket készítő céggel, amely alapján közös kutatást indítanak arról, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) hogyan lehet alkalmazni a kínai jogrendszerben.


A jogi oktatás feladata, hogy segítsen felkészülni a jogászoknak a XXI. század támasztotta kihívásokra, amelyek közül elsősorban az új technológiai megoldások bevezetése okoz megpróbáltatásokat.

A felek azt is kiemelték, hogy a technológiai újításokat leginkább az Egyesült Államokból igényei diktálják, amely nem jelent megoldást a többi nemzet joghallgatói számára, mivel a különböző országokban eltérő rendszereket és technológiákat alkalmaznak. Tehát az amerikai fejlesztések sokszor előremutatóak, azonban nem alkalmazhatóak.

A Pekingi Jogi Egyetem ezen akar változtatni a Gridsum segítségével.

A Gridsum a megállapodás keretében a technológiai és a kutatás módszertani hátteret fogja biztosítani. A társaságnak már van tapasztalata a mesterséges intelligencia területén, például a WeChat’s mikroalkalmazással együttműködve kifejlesztették a “Faxin Wei Su” platformot, amely a világon az első közösségi médiába integrált online jogvitakezelő és ügykezelő rendszere volt.

Az új kutatóközpontot a Pekingi Egyetem Jogi Mesterséges Intelligencia Labor és Kutatóintézetnek nevezték el.

A Pekingi Jogi Egyetem és a Gridsum együttműködése nem most kezdődött. 2014-ben a jogi egyetem kutatói a Gridsum médiaelemző szoftverét használták egy kutatásban, amelyben több mint 30.000 újsághírt elemeztek és a 2014-es évre vonatkozó médiatrendekről tettek közzé egy publikációt.

A jelenlegi kutatást a kínai államtanács is támogatja. 2017 júliusában az ország kormánya elfogadott egy cselekvési tervet, amelynek célja az MI szerepének növelése.

A terv végrehajtására a kínai Iparügyi és Információ-technológiai Minisztérium három éves tervet dolgozott ki, amely támogatja az új generációs mesterséges intelligencia fejlesztését, illetve jogszabályi úton is biztosítja az MI elterjedését.

(legaltechnews.com)

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.