Nagyobb büntetést kapnak a zárkában bántalmazók


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Másodfokon súlyosbította a Fővárosi Törvényszék annak a két férfinak a büntetését, akik még 2012 tavaszán egy büntetés-végrehajtási intézetben súlyosan bántalmazták zárkatársukat.


A Fővárosi Törvényszék pénteki közleménye szerint K. Rómeó Richárd elsőrendű vádlottat, mint visszaesőt társtettesként folytatólagosan elkövetett testi sértés miatt 3 év 6 hónap letöltendő börtönre, valamint 4 év közügyektől eltiltásra ítélték.

Tettestársát, K. András Richárdot többszörös visszaesőként halmazati büntetésként 5 év fegyházban végrehajtandó szabadságvesztésre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélte a törvényszék. A két férfi feltételes szabadságra nem bocsátható, az ítélet jogerős.

[htmlbox Jogászvilág_hírlevél]

 

K. Rómeó Richárd és K. András Richárd 2012-ben több alkalommal súlyosan bántalmazta zárkatársát az egyik budapesti büntetés-végrehajtási intézetben. A sértettet minden nap rugdostak és ököllel ütöttek, „fogait kirángatták”. A sértett azért, hogy elkerülje a további bántalmazásokat, csuklóját borotvával megvágta, majd ezt jelezte egy bv-dolgozónak.

A másodrendű vádlott emellett megszökött az előzetes letartóztatása ügyében tartott bírósági ülésről, miközben a bíróság döntéshozatalra vonult vissza.

Emiatt első fokon két év börtönre, valamint három év nyolc hónap fegyházra ítélte őket. Az ügyészség kérte, hogy a tényállást különös kegyetlenséggel elkövetett testi sértésre változtassák meg, ezt a másodfokú bíróság megalapozottnak találta.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.