NAIH: jogot sértett a Privát Kopó


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Privát Kopó online bűnügyi magazin  jogellenesen hozta nyilvánosságra Kiss László bűnügyi személyes adatait – olvasható a Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság (NAIH) határozatában.


A Hatóság felszólította a magazin főszerkesztőjét, hogy a  határozat kézhez vételétől számított 30 napon belül törölje a fent megjelölt cikkeket a www.privakopo.hu honlapról.  

A döntés ellen közigazgatási úton jogorvoslatnak helye nincs, de a közléstől számított 30 napon belül a Fővárosi Közigazgatási és Munkaügyi Bírósághoz címzett, azonban a Hatósághoz benyújtandó keresettel lehet kérni annak bírósági felülvizsgálatát. 

 

A hatóság indoklásában kiemelte, hogy Kiss László az elkövetés időpontjában nem volt közéleti szereplő, minthogy a határozatban korábban már említett közéleti tisztségei közül egyet sem töltött be, illetve az eljárás tárgyát képező médiatartalmak nem tekinthetőek a jelenkor eseményeiről szóló tájékoztatásnak, hiszen a bűncselekmény és ítélethozatal is évtizedekkel ezelőtt történt. A teljes indoklás elolvasható a hatóság honlapján közzétett határozatban.


Kapcsolódó cikkek

2024. április 24.

Jöhet a személyre szabott reklámoktól mentes ingyenes Facebook és Instagram?

Nagy várakozás előzte meg az uniós adatvédelmi testület (EDPB) állásfoglalását az egyelőre leginkább a Meta által használt „consent or pay” (hozzájárulás vagy fizetés) üzleti modell adatvédelmi vonatkozásaival kapcsolatban. Várhatóan mi lesz a hatása a véleménynek a közösségi médiumok és platformok működésére, mit jelenthet mindez a piaci szereplők és a felhasználók számára? A fenti kérdéseket Bartal Ivánnal, az Oppenheim Ügyvédi Iroda adatvédelmi jogi praxisának vezetőjével jártuk körbe.

2024. április 24.

Platform alapú munkavégzés: előrelépés történt a szabályozásban

A platform alapú munkavégzés az elmúlt években egyre jelentősebbé vált, legyen szó akár az ételkiszállítást, vagy a taxis szolgáltatást nyújtó applikációkról. Ugyanakkor annak megítélésében, hogy az ilyen formában történő munkavégzés munkaviszonynak minősülhet-e, Európa-szerte nagy a bizonytalanság. A felmerülő kérdések tisztázása érdekében nemrégiben egy új irányelv tervezetéről született megállapodás – a szabályzás hátterét Fehér Helga, a DLA Piper Hungary munkajogi csoportjának vezetője és Reisz Réka, a DLA Piper Hungary ügyvédjelöltje tekintik át.