Megtagadható-e egy ítélet elismerése azon az alapon, hogy sérti a szólásszabadságot?
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Nagy mennyiségű, Magyarországon nem engedélyezett készítmények behozatala és rendelése miatt három esetben is vádat emelt a Kiskunhalasi Járási Ügyészség.
A Bács-Kiskun Megyei Főügyészség szerdai tájékoztatása szerint múlt év novemberében egy Svájcban élő macedón nő utazótáskájában 150 doboz, összesen 1050 potenciazavar kezelésére szolgáló készítményt találtak a pénzügyőrök a tompai határátkelőhelyen, amikor egy autóbusz utasait ellenőrizték. A nő a Magyarországon nem engedélyezett gyógyszerből megközelítőleg három évre elegendő mennyiséget kísérelt meg behozni az országba.
A másik ügyben két, Bács-Kiskun megyében élő férfi Indiából és Kínából rendelt az interneten angol nyelvű oldalakról klorokin-foszfát tartalmú, koronavírus okozta betegség kezelésére is szolgáló gyógyszereket. A Magyarországon nem engedélyezett készítményekből egyikük 270 darabot, másikuk 1000 darabot rendelt meg és fizetett is ki. Ez jóval meghaladta mindkét esetben a személyes szükségletet.
A hazai gyógyszerpiacon forgalomban lévő, hasonló hatóanyag-tartalmú, de fele ilyen hatáserősségű gyógyszerek vénykötelesek, és kizárólag orvosi javaslatra, illetve orvosi kontroll mellett, meghatározott adagban szedhetők.
Az ügyészség a gyógyszerhamisítás miatt benyújtott vádiratokban pénzbüntetés kiszabása és próbára bocsátás mellett mindhárom esetben a lefoglalt gyógyszerek elkobzását is indítványozza.
A szabadlábon lévő vádlottak ügyében a Kiskunhalasi Járásbíróság dönt.
(MTI)
Három izgalmas ítéletet elemez legfrissebb podcastjában a Magyar Jogász Egylet.
A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet.
A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!