Nem nyújt mindenhol fedezetet az utasbiztosítás a koronavírus-fertőzésre Koronavírus


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Ha valaki olyan területre vagy régióba utazik, amely az utazás napján szerepel a Külgazdasági és Külügyminisztérium által utazásra nem javasolt térségek között, az utasbiztosítás nem nyújt fedezetet a koronavírus-fertőzés kapcsán felmerülő kárigényekre – hívta fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz) a tagbiztosítók utasbiztosítási szerződési feltételei alapján hétfőn.

Ha az adott terület vagy régió az utazás során kerül az utazásra nem javasolt térségek közé, a biztosítási fedezet kiterjed minden, a szabályzatban rögzített eseményre.

Önmagában a karanténba kerülés ténye nem jelent szolgáltatási kötelezettséget a biztosító részéről, erre nem fizet a biztosító. Fennáll ugyanakkor a térítési kötelezettség, ha például sürgősségi orvosi ellátásra szorul az utas, vagy ha egyéb, a szabályzatban nevesített esemény történik.

Az útlemondás biztosítás alapján nem minősül káreseménynek, így nem jár kártérítés abban az esetben, ha a célországba az utazás kezdetén már nem lehet belépni, mert az adott terület felkerült az utazásra nem javasolt térségek közé. Ebben az esetben az utazási irodának fel kell ajánlania egy másik utat, vagy vissza kell adnia az utazásra befizetett összeget az utasnak.

Az utazó félelme ugyanakkor nem lemondási ok – hangsúlyozta közleményében a Mabisz.

A szerződési feltételek kitérnek a díjvisszatérítés kérdésére is. Ha egy korábban megvásárolt utasbiztosítást az ügyfél nem vesz igénybe, mert nem utazik el, a szerződés hatályba lépése előtt a díjat a biztosítók visszatérítik.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2018. május 22.

Az utasokat védi a megváltozott szabályozás

Pótlólagos védelmet kapnak az utasok az utazásszervezők csődje esetén, aki most fizeti be nyári utazása előlegét, júliustól nagyobb biztonsággal számíthat arra, hogy az utazásszervező fizetésképtelensége esetén is viszontlátja pénzét – hívja fel a figyelmet a Magyar Biztosítók Szövetsége (Mabisz).

2017. május 4.

Békéltetés: nagy összegekről is egyezkednek

A Pénzügyi Békéltető Testületnél (PBT) az első negyedévben a tavalyinál több nagy összegű egyezség született, és a szabályozás változásának köszönhetően idén már nem vitás, hogy az elengedett – hitel- vagy kölcsönkövetelésből származó – összegek mentesek a személyi jövedelemadó (szja) alól. Kovács Erika, a testület elnöke szerint a korábbinál több kérelem alkalmas a befogadásra, és az egyezségeket is nagyobb arányban tudják jóváhagyni.