Nyílt nap a Kúrián


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elmúlt évek sikereire tekintettel a Kúria idén negyedik alkalommal tárja ki kapuit a nagyközönség előtt.


A „Budapest 100” rendezvény-sorozathoz csatlakozott Igazságügyi Palota, amely a Legfőbb Ügyészségnek, a Fővárosi Ítélőtáblának és Magyarország legfőbb bírói szervének, a Kúriának ad otthont, 2015. április 19-én, vasárnap 10:00 és 18:00 óra között fogadja a látogatókat.

Az Igazságügyi Palotába látogatók bepillantást nyerhetnek a Kúria elnökének dolgozószobájába, megtekinthetik az elnöki fogadótermet, a Kúria dísztermét és tájékoztatást kapnak a Justitia szobor születésének és áthelyezésének történetéről. A tárgyalótermekben helyet foglalva bírósági és ügyészségi fogalmazók és titkárok közreműködésével megismerhetik a tárgyalások menetét, továbbá meglátogathatják a rabmegőrzőt.

A Nyílt Napot a tavalyi évhez hasonlóan számos program színesíti. A Magyar Királyi Kúria egykori elnökeinek életútját bemutató kamarakiállítás mellett az ítélkezés tárgyi kellékeit, régi könyveket stb., továbbá a Kúria Könyvtárának muzeális értékű dokumentumait, könyvritkaságait bemutató kiállítás is várja a látogatókat. A „Kúriai Totó” kérdéseit helyesen megválaszoló látogatóinknak apró ajándékokkal kedveskedünk. Munkatársaink közül néhányan korabeli ruhába öltözve fogadják a látogatókat.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.