Nyilvános a jogi Brexit terve


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az angol parlament csütörtökön, hivatalos honalapján tette közzé az Eu-val kötött néhány politikai, pénzügyi és jogi megállapodását tartalmazó jogszabálytervezetet, amelyet „Great Repeal Bill”-nek (Nagy Hatályon Kívül Helyezési Törvénynek) neveztek el.


A jogszabállyal az Egyesült Királyság jelentős lépést tesz az EU-ból való kilépés felé, amely a britek reményei szerint 2019-ig le is zárulhat. A jogszabály biztosítja, hogy az összes eu-s jogszabály hatályos marad az Egyesült Királyság Eu-ból való kilépését követően, kivéve az Európai Közösségről szóló 1972-es megállapodást, amellyel az Egyesült Királyság az Eu elődjének tagjává vált. A Munkáspárt bejelentette, hogy a munkavállalók hatékonyabb védelme érdekében, módosító indítványokat fog benyújtani a jogszabály-tervezethez, amely azért jelentős, mert a jogszabály elfogadásához a Munkáspárt támogatására is szükség van.

A Brexittel vegyes reakciókat váltott ki a politkusokból. Donald Tusk az Európai tanács elnöke így nyilatkozott: „Nem csinálok úgy mintha ma boldog lennék.”

Jeremy Corbyn, a Munkáspárt vezetője pedig úgvy vélte, hogy az EU-ból való kilépés jelentős visszaesését fog okozni az Egyesült Királyság GDP-jében és aggodalmát fejezte ki, hogy a miniszterelnök nem lesz képes fenntartani az a munkahelyek védelmének és az életszínvonalnak az EU által biztosított szintjét.

(jurist.org)

[htmlbox eu_jog_alkalmazasa]

Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.