Nyolc év jár a taxis támadásért


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A vádirat szerint csaknem húsz éve foglalkoztatta az a gondolat a vádlottat, hogy megöl egy taxist.


Gyilkossági kísérletért nyolc év fegyházbüntetésre ítélte a Budapest Környéki Törvényszék szerdán azt a férfit, aki 2015 januárjában megtámadott egy taxisofőrt Monoron – közölte a törvényszék szóvivője. Gyimesi Kinga tájékoztatása szerint a most 30 éves, román állampolgárságú vádlott fellebbezett, így az ítélet nem jogerős.

A többnyire Csepelen tartózkodó, alkalmanként kábítószert fogyasztó hajléktalan férfi 2015. január 10-én döntötte el, hogy taxival utazik Monorra, majd megöli a taxisofőrt. A vádirat szerint a gyilkosság gondolata már csaknem húsz éve foglalkoztatta. 

Titkos adatgyűjtés a büntetőeljárásban

Kis László kötete a büntetőeljárás egy nagyon vékony, ám annál szerteágazóbb kérdésének, a titkos adatgyűjtésnek próbálja felfedni minden vonulatát.

További információ és megrendelés >>

A vádlott minden előzmény nélkül támadt rá a sofőrre egy állványozó kalapács szögkihúzó éles felével, az eszközt részben önvédelmi célból tartotta magánál, részben azért, hogy a fuvar végén ne kelljen fizetnie. A nagy erejű, fejre mért ütéstől a taxis erősen vérezni kezdett, de nem veszítette el az eszméletét, így ki tudott ugrani a kocsiból. A vádlott is kiugrott a járműből, közben azt kiabálta: „meg fogsz dögleni”.

Amikor a sofőr észrevette, hogy támadója elhagyta a taxit, gyorsan visszaült a járművébe, magára zárta azt, és az autóval elhagyta a  helyszínt. Ő értesítette a rendőrséget és a mentőket is.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.