Pénzbüntetést kaphat Magyarország a civiltörvény miatt


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Újabb brüsszeli eljárás indult Magyarország ellen a civiltörvény miatt. Az Európai Unió bírósága pénzbüntetést szabhat ki Magyarországra, ha a kormány nem hajtja végre a tavalyi ítéletet, amely szerint a civil szervezetekről szóló törvényt vissza kell vonni.

A bíróság ítélete kötelező érvényű és a lehető leggyorsabban végre kell hajtani, ám az eltelt háromnegyed évben a fideszes többségű parlament ezt nem tette meg, pedig az Európai Bizottság többször is figyelmeztette erre.

— Magyarország még mindig nem hozta meg a szükséges intézkedéseket, amire a bíróság ítélete kötelezte. Magyarországnak április 18-ig kell tájékoztatnia a Bizottságot, milyen lépéseket tett a határozat végrehajtása érdekében. Ha ezt nem teszi, akkor pénzbírság megfizetésére kötelezhetik Magyarországot – mondta az Európa Bizottság szóvivője, Christian Wigand.

A köznyelvben civiltörvényként ismert jogszabály regisztrációra kötelezi az évi 7,2 millió forintnál több külföldi támogatásban részesülő nem-kormányzati szervezeteket. Az Európai Unió bíróságának döntése szerint a törvény az uniós jogot és az EU Alapjogi Chartáját is sérti.

(hu.euronews.com)




Kapcsolódó cikkek

2024. november 27.

A hamisított áruk sötét oldala: a fogyasztók egészségét, biztonságát és a gazdaságot veszélyeztetik, miközben a szervezett bűnözés alapját adják

2022-ben az EU-ban körülbelül 86 millió hamis tárgyat foglaltak le, amelyek értéke meghaladta a 2 milliárd eurót. A hamisított áruk az EU kereskedelmének körülbelül 5,8%-át teszik ki, leggyakrabban videojátékok, társasjátékok, csomagolóanyagok, játékok, cigaretták és CD/DVD lemezek formájában. A digitális tér további veszélyforrást rejt; a hamisítványok nagy része e-kereskedelmi platformokon keresztül áramlik a hamis webáruházak pedig gyakran fogyasztói adatokat lopnak el.

2024. november 27.

Környezeti, társadalmi és irányítási (ESG) minősítések: a Tanács véglegesen jóváhagyta az új rendeletet

A Tanács a mai napon elfogadta a környezeti, társadalmi és irányítási, vagyis az ESG-minősítési tevékenységekről szóló új rendeletet. Az új szabályok célja, hogy – a fenntartható pénzügyi termékek iránti befektetői bizalom növelése érdekében – a minősítési tevékenységek következetesebbé, átláthatóbbá és összehasonlíthatóbbá váljanak az EU-ban.

2024. november 27.

Birodalmak kora – nemzetközi jogtörténeti konferenciát rendezett a Széchenyi István Egyetem

A győri Széchenyi István Egyetem Deák Ferenc Állam- és Jogtudományi Kar Jogtörténeti Tanszéke első ízben rendezte meg „Birodalmak kora” elnevezésű nemzetközi konferenciáját. A háromnapos programon hat ország neves felsőoktatási intézményeinek kutatói vitatták meg az első világháborút megelőző évszázad jogi, politológiai és közigazgatási aspektusait angol, német és francia nyelven.