Pénzügyőröket gyanúsítanak korrupcióval


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Nemzeti Adó- és Vámhivatal 14 pénzügyőrét hallgatta ki gyanúsítottként hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt a Központi Nyomozó Főügyészség – közölte szerdán a főügyész. 


Keresztes Imre közleményében azt írta: az ukrán határszakaszon szolgáló pénzügyőrök rendszeresen jogtalan előnyt kaptak a jövedéki termékeket Magyarországra csempészőktől. 

A főügyész felidézte: a Nemzeti Védelmi Szolgálat feljelentése alapján indult ügyben a Központi Nyomozó Főügyészség több rendőri szerv és a Nemzeti Adó- és Vámhivatal támogatásával kedden 21 helyszínen, köztük a Beregsurányi Határátkelőhely hivatali helyiségeiben tartott házkutatást, majd 14 pénzügyőrt és 6 civilt hallgatott ki gyanúsítottként.

 

A megalapozott gyanú szerint a pénzügyőrök hivatali kötelességüket megszegve, tényleges ellenőrzés és vámvizsgálat nélkül rendszeresen engedélyezték a belépést Ukrajnából Magyarországra jövedéki termékeket csempésző személyeknek. A pénzügyőrök a csempészektől rendszeresen, utólagos kifizetéssel pénzt kaptak – tette hozzá.

Az előnyért hivatali kötelességét megszegve elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette 2 évtől 8 évig terjedő szabadságvesztéssel sújtható.

Az ügyben 3 gyanúsítottat, köztük 2 pénzügyőrt és egy civilt őrizetbe vettek, az ügyészség a nap folyamán dönt arról, hogy kezdeményezi-e az előzetes letartóztatásukat.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.