Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
A terrorfenyegetettség miatt „az ügyészségen is teszünk, tettünk bizonyos intézkedéseket: új szervezeti megoldásokban is gondolkodunk” – jelentette ki kedd reggel a Kossuth rádió 180 perc című műsorában a legfőbb ügyész.
Polt Péter jelezte: a terrorizmus elkövetését lehetővé tevő bűncselekménytípusokra is összpontosítanak, ezek között említette a cselekmények finanszírozását lehetővé tevő pénzmosást.
Megjegyezte: jelenleg „eléggé nehézkes” a titkos eszközökkel gyűjtött információk felhasználása; ennek megkönnyítésével számos, például korrupciós ügyben válhat könnyebbé és eredményesebbé a bizonyítás.
Ügyvédvilág hírlevél |
---|
Friss hírek, szakmai cikkek, bírósági döntések, jogszabályfigyelő. Kéthetente megjelenő hírlevelünkben összefoglaljuk az elmúlt időszak aktuális változásait, válogatunk értékes szakmai tartalmainkból, valamint tájékoztatjuk a legújabb szakirodalmakról, szolgáltatásokról, képzésekről. |
Egy másik kérdésre válaszolva Polt Péter kijelentette: meggyőződése, hogy a garanciális elemek megőrizhetőek akkor is, ha felhasználhatóbbá teszik az így nyert anyagokat, amihez változtatni kell a célhoz kötöttség szabályain és a titkos eszközökkel szerzett bizonyítékok alapján teendő azonnali intézkedéseken, de szükség van szervezeti változtatásokra is.
(Forrás: MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!