Rekordösszeget ítéltek meg meg a dubaji uralkodó volt feleségének


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Több mint félmilliárd fontot ítélt meg különböző támogatások és költségtérítések formájában a londoni felsőbíróság, amit Mohamed bin Rasíd al-Maktúm dubaji emír köteles kifizetni Haja bint al-Husszein hercegnőnek, aki két gyermekükkel Londonban él.

A kedden nyilvánosságra hozott végzés szerint a 47 éves hercegnő – Husszein néhai jordániai király leánya, II. Abdallah jelenlegi jordániai uralkodó féltestvére – összesen csaknem 554 millió fontra (240 milliárd forintra) jogosult férje vagyonából.

Londoni jogi szakértők egybehangzó véleménye szerint ez minden idők legdrágább olyan válási ügye, amelyben brit bíróság döntött a vagyonmegosztásról.

A sejk elraboltatta a felnőtt gyerekeit

A londoni felsőbíróság végzése szerint a 72 esztendős Maktúm sejknek február végéig egy összegben 251,1 millió fontot (csaknem 110 milliárd forintot) kell átutalnia volt felesége számlájára.

Mindemellett további 290 millió font banki garanciavállalást kell aláírnia arra, hogy édesanyjukkal Londonban élő két gyermeke – egy 14 éves leány és egy 9 éves fiú – biztosan hozzájusson a nekik megítélt évi 5,6 millió font juttatáshoz.

ingatlanjog online

Az emírnek ezen felül külön 3,04 millió fontot kell letétbe helyeznie gyermekei oktatási költségeire, és rendeznie kell egy 9,6 millió fontnyi tartozást is, amelynek zömét a 2019 óta elmaradt tartásdíj teszi ki.

Haja hercegnő 2019-ben menekült a két gyermekkel Dubajból Londonba, nem sokkal azután, hogy férje elraboltatta és akaratuk ellenére Dubajba vitette két másik, felnőtt gyermeküket, Latifa és Samsza hercegnőket.

Maktúm sejk folyamatosan tagadja, hogy elraboltatta volna saját gyermekeit, de a londoni felsőbíróság már egy tavalyi végzésben kimondta, hogy a hercegnők elrablásának vádja minden valószínűség szerint igaz.

Fenyegetésben élnek

Haja bint al-Husszein hercegnő a londoni bíróság elé terjesztett keresetében felfedte azt is, hogy mióta Nagy-Britanniában él, folyamatosan kapja a fenyegető üzeneteket.

A londoni felsőbíróság az idén hivatalos végzésben kimondta, hogy Maktúm sejk egy kémszoftver felhasználásával feltörette volt feleségének, valamint Haja hercegnő testőreinek és Fiona Shackleton londoni sztárügyvéd vezette jogi stábjának telefonjait.

Fiona Shackleton mások mellett Károly brit trónörököst is képviselte a néhai Diana hercegnővel 1996-ban megvívott válási csatában, 2008-ban pedig Sir Paul McCartney ügyvédje volt a Beatles egykori basszusgitáros-dalszerzője és második felesége, Heather Mills válóperében.

A londoni felsőbíróság kedden ismertetett végzése szerint Haja hercegnő és a vele Londonban élő két gyermek fenyegetettsége egyértelmű és folyamatos. A határozatban megállapított vagyonmegosztás alapján éppen ezért gondoskodni kell annak finanszírozásáról is, hogy a hercegnő és a gyerekek utaztatásához mindig álljanak rendelkezésre páncélozott járművek.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.