Sikeres a tudatos internethasználatra nevelő program


Sikeres a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) Digitális Tudatosság Programja, amelyet azért indítottak, hogy felhívják a figyelmet az online térben a gyermekekre leselkedő veszélyekre, és felkészítsék a fiatalokat a tudatos internethasználatra – közölte a hatóság pénteken.

GVH 2023 őszén kísérleti jelleggel indította el szerzetesrendi fenntartású iskolákban a Digitális Tudatosság Programot. A teszt időszak jól sikerült, így a versenyhivatal 2024 év elején hivatalosan is elindította a gyermekek digitális tudatosságának fejlesztését célzó programot.

A GVH közölte, a program iránt nagy az érdeklődés, eddig több mint 60 iskola jelezte részvételi szándékát. Az oktatási program terv szerint halad, a GVH szakemberei folyamatosan járják az országot, eddig már 15 oktatási intézménybe jutottak el, iskolánként több osztályban is tartottak órákat.

A tájékoztatás szerint az edukációs programba bekapcsolódott Rigó Csaba Balázs, a nemzeti versenyhatóság elnöke is, aki az idén 140 éves Zalaegerszegi SZC Csány László Technikum tanulóit látogatta meg, és beszélt többek között a digitális térben rájuk leselkedő veszélyekről, az adataik védelmének fontosságáról.

Rigó Csaba Balázs felhívta a diákok figyelmét arra, hogy: „Az online térben semmi sincs ingyen. Ha nem pénzzel, akkor a figyelmünkkel – a reklámok megtekintésével – illetve az adatainkkal fizetünk az egyes weboldalokon, vagy a különböző alkalmazásokban. Nagyon ügyelni kell arra tehát, hogy kinek milyen adatokat adunk meg.” – emelte ki a hatóság.

A GVH elnöke gratulált az intézményben folyó munkához, és ahhoz, hogy a technikumok 2024 TOP 100-as kiválósági rangsorában a Zalaegerszegi Szakképzési Centrum Csány László Technikum az előkelő 9. helyezést érte el – tájékoztatott a Gazdasági Versenyhivatal.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. május 17.

Az Európa Tanács nemzetközi egyezményt fogadott el a mesterséges intelligenciáról

Az Európa Tanács elfogadta az első olyan nemzetközi, jogilag kötelező érvényű szerződést, amelynek célja, hogy a mesterséges intelligenciát (MI) használó rendszerek alkalmazása során biztosítsa az emberi jogok, a jogállamiság és a demokrácia jogi normáinak tiszteletben tartását -közölte pénteken a strasbourgi székhelyű nemzetközi szervezet.

2024. május 17.

Döntött a Kúria: fizessenek a pervesztesek!

Sokan ismerhetik akár saját kárukon azt a jelenséget, hogy a bíróságok jellemzően mérséklik a pernyertes számára megítélt ügyvédi munkadíjakat. Ezzel a pernyertesnek indokolatlan veszteséget kell elkönyvelnie, közvetetten pedig piactorzító hatása is van. Most a Kúria precedensértékű, tehát kötelező döntésben reagált erre a jelenségre. Nézzük előbb a legfontosabb fejleményeket, majd azt, hogy mindez hogyan hat a perstratégiára!

2024. május 17.

Gyermek külföldre vitele: akár vissza is fordíthatnak a határon, ha nincs nálunk a megfelelő papír

Ha csak az egyik szülővel utazik egy kiskorú külföldre, akár csak néhány napra, érdemes hozzájáruló nyilatkozatot kérni a másik szülőtől is, hogy ne érje kellemetlen meglepetés az utazókat. Hosszabb külföldi tartózkodás, például munkavállalás vagy tanulmányok folytatása esetén mindenképpen szükség lesz a nyilatkozatra, de egy rövidebb kiruccanás esetén is kérhetik a hatóságok, és ennek hiányában akár meg is tagadhatják a határátlépést. Elvált szülők esetén, ha a különélő szülő viszi el a gyermeket, még büntetőügy is lehet abból, ha a külföldre utazás a gyermeket nevelő szülő hozzájáruló nyilatkozata nélkül történik.