Strasbourgba mennek a játékgépesek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A strasbourgi Emberi Jogok Európai Bíróságához fordulnak jogorvoslatért a hazai játékterem-üzemeltetők, akik kártérítést szeretnének a tavaly októberi sürgősséggel elfogadott törvénymódosítás miatt – írja a Népszabadság.


A lap szerint több játékgép-üzemeltető adott megbízást Karsai Dániel ügyvédnek, aki korábban a strasbourgi bíróságon dolgozott jogészként. Amennyiben az Emberi Jogok Európai Bírósága nekik ad igazat, úgy az több milliárd forintba kerülne a magyar államnak.

Az ügyvéd szerint az önmagában nem kifogásolható, hogy az állam szabályozni akarta a játéktermeket, az viszont igen, hogy nem hagytak felkészülési időt az érintetteknek és a kártalanításukról sem intézkedtek. Karsai szerint teljes és azonnali kártérítés járt volna az üzemeltetőknek. Korábban is volt már példa olyan esetre, hogy Strasbourg nem egy konkrét döntést, hanem annak körülményeit tartotta elfogadhatatlannak – írja a Népszabadság.


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.