Súlyosítaná az ügyészség a záhonyi határrendészek büntetését


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Fellebbezést jelentett be a bűnszövetségben és üzletszerűen elkövetett hivatali vesztegetés elfogadásának bűntette miatt megvádolt záhonyi határrendészek ügyében hozott ítélet ellen a Debreceni Regionális Nyomozó Ügyészség – közölte a Központi Nyomozó Főügyészség.

A Keresztes Imre főügyész által jegyzett közlemény szerint a Fővárosi Törvényszék Katonai Tanácsa kedden kihirdetett ítéletével 51 vádlottból negyvennel szemben végrehajtandó szabadságvesztést, tíz vádlottal szemben próbaidőre felfüggesztett szabadságvesztést szabott ki; 38 vádlottnál megállapította, hogy a korrupciós bűncselekményeiket bűnszövetségben követték el.

Az elsőfokú bíróság tíz vádlottat bűnösségük megállapítása és a büntetések kiszabása mellett az ellenük emelt vádak egy része alól felmentett, egy vádlottat pedig valamennyi vád alól felmentett.

Az elsőfokú eljárásban hozott ítélettel szemben az ügyészség ötven vádlott terhére súlyosításért, hosszabb tartamú szabadságvesztés büntetés kiszabása, kilenc vádlottnál a próbaidőre történt felfüggesztés mellőzése és közügyektől eltiltás kiszabása, 49 vádlottnál a kiszabott pénzbüntetés súlyosítása, míg a felmentések miatt a vádlottak bűnösségének megállapítása, a teljes felmentéssel érintett vádlottnál a bűnösség megállapítása és vele szemben büntetés kiszabása érdekében jelentett be fellebbezést. Az ügyészség egy vádlott esetében az ítéletet tudomásul vette – közölte a Központ Nyomozó Főügyészség.

A korrupcióval vádolt záhonyi határrendészek tárgyalása 2018 áprilisában kezdődött a Fővárosi Törvényszéken. Az ügyészség szerint a vádlottak 2015-ben a magyar-ukrán határon pénzt fogadtak el azért, hogy eltekintsenek a szabálysértések miatti hivatalos eljárásoktól.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. július 3.

Kibervédelem az Európai Unióban – új páneurópai gyakorlatok

A kibervédelem és kiberbiztonság egyre fontosabbá válik az emberek, vállalatok és államok számára. Az IMF legfrissebb jelentése szerint globálisan az elmúlt évben 12 milliárd USD veszteség érte a vállalatokat és egyéneket a nem megfelelő biztonság miatt.

2024. július 3.

Megjelentek a NIS2 szabályozásához kapcsolódó rendeletek

A Magyar Közlöny 68. számában két olyan rendelet is megjelent, amelyet már nagyon vártak a magyar információbiztonsági ipar szereplői. Mindkettő a NIS2 szabályozáshoz kapcsolódik, az egyik az auditorokkal szemben támasztott követelményekről, a másik az információs rendszerek biztonsági osztályba sorolásáról szól.