Szerdán lesz az ügyészség napja


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Az elmúlt hónapokban, a koronavírus-járványban az ügyészség sikeresen megvédte dolgozói egészségét, megőrizte hatékonyságát és színvonalát, valamint biztosította a munkahelyeket – hangsúlyozta Polt Péter legfőbb ügyész abban a videoüzenetben, amelyet kollégáihoz intézett az Ügyészség napja alkalmából, amelyet szerdán tartanak.

A Legfőbb Ügyészség kedden azt közölte, a pandémiás helyzet miatt az elmúlt hónapok különleges feladat elé állították őket: úgy kellett a törvényes rend és biztonság fenntartásában a lehető legtöbbet tenni, hogy közben az intézmény munkavállalóit is megvédjék a járványhelyzet következményeitől.

„A testület sikeresen vette az akadályokat. A kollégák fegyelmezetten tartották a határidőket, hatékonyan oldották meg a különleges helyzetből adódó többletfeladatokat, s közben ügyeltek arra, hogy megvédjék saját és mások egészségét. Az ügyészség március elején kezdte meg a védekezést, amelynek fontos eleme volt az online munkavégzés feltételeinek megteremtése. A szervezet lehetőséget biztosított arra, hogy a munkahelyeken egymást váltva dolgozzanak a kollégák” – tudatták.

Hozzátették, Polt Péter bejelentette, hogy a pozitív tapasztalatok nyomán a digitális távmunka előnyeit a jövőben is szeretnék kihasználni.

Emellett tovább kívánják szélesíteni olyan hatékony intézmények alkalmazását, mint a büntetővégzés, a feltételes ügyészi felfüggesztés, az egyezség vagy a mértékes indítvány. Ezzel fokozottabb mértékben hozzájárulhat az ügyészség a jogbiztonság erősítéséhez, a közrend megtartásához.

Polt Péter az Ügyészség napja alkalmából külön gratulált azoknak, akik elismerést vehettek át az évforduló alkalmából, közöttük az öt Kozma Sándor-díjas kollégájának.

A Kozma Sándor-díjban, Vargha Ferenc-díjban és rendkívüli elismerésben részesített ügyészségi alkalmazottak meghívást kapnak az ügyészség fennállásának 150. évfordulója alkalmából tartandó, jövő évi központi ünnepségre, mert idén – a szokásoktól eltérően – nem személyesen a legfőbb ügyész, hanem a közvetlen felettesük adta át az elismeréseket – áll a közleményben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2023. március 31.

Súlyos versenyjogi bírságot fizet a Vodafone

Mintegy 6 és fél év és több bírósági ítélet – kúriai döntés és alkotmánybírósági határozat – után, végleg lezárult a Gazdasági Versenyhivatal 2016-ban indított eljárása a Vodafone Magyarország Zrt.-vel szemben. A GVH 2019-ben szabott ki közel 1,2 milliárd forintos bírságot a cégre, mert 2015-2016-ban valótlan állításokkal népszerűsítette a szolgáltatásait. A Vodafone bíróságra vitte az ügyet, amely kimondta, hogy a telekommunikációs vállalat valóban tisztességtelen kereskedelmi gyakorlatot folytatott, a bírság összegét ugyanakkor a versenyhatóságnak újra kellett számolnia. Az erre irányuló megismételt eljárásban a Vodafone lemondott a jogorvoslatról, elfogadta a GVH Versenytanácsának értékelését, amely így 932,4 millió forintban állapította meg a bírság végső összegét.

2023. március 31.

Öt év közösség tagja elleni erőszak bűntettért

A Fővárosi Törvényszék 2023. március 30-án közösség tagja elleni erőszak bűntettében talált bűnösnek egy férfit, akit 5 év börtönbüntetésre és 5 év közügyektől eltiltásra ítélt.

2023. március 30.

EU-biztos: a következő brüsszeli jogállamisági jelentés a közszolgálati média helyzetével is foglalkozik

Korábbi gyakorlatát kibővítve az Európai Bizottság az európai uniós tagállamok közszolgálati médiájának helyzetét és az Emberi Jogok Európai Bíróságán született ítéletek végrehajtását is vizsgálja a tavalyi évre vonatkozó jogállamisági jelentésben, amelyet várhatóan júliusban tesz közzé – jelentette be Vera Jourová értékekért és átláthatóságért felelős uniós biztos az Európai Parlament csütörtöki plenáris ülésén.