Távoznia kell a Politikatörténeti Intézetnek


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A Politikatörténeti Intézetnek 30 napon belül el kell hagynia székházát – így döntött a Fővárosi Törvényszék. Az ítélet nem jogerős és nem előzetesen végrehajtható. Az épületbe a tervek szerint a Kúria költözik majd.

A Fővárosi Törvényszék 2019. december 18-án elsőfokú ítéletet hirdetett abban a gazdasági perben, amelyet a Magyar Állam indított a Politikatörténeti Intézet Közhasznú Nonprofit Kft. ellen. A felperes azt kérte a törvényszéktől, hogy kötelezze – az álláspontja szerint jogcím nélküli birtokos – alperest arra, hogy a Budapest V. Kerület, Alkotmány utca 2. szám alatti ingatlan általa használt és birtokolt összes helyiséget – az ingóságaitól kiürített állapotban – 30 napon belül hagyja el és a felperesnek adja birtokba.

A felperes továbbá kérte a Törvényszéket, hogy az ítéletet fellebbezésre tekintet nélkül nyilvánítsa előzetesen végrehajthatónak.

A Törvényszék ítéletével a felperes keresete szerint kötelezte az alperest arra, hogy az általa használt és birtokolt helyiségeket – ingóságaitól kiürített állapotban – 30 napon belül hagyja el, és adja birtokba a felperesnek. Ezt meghaladóan azonban a törvényszék a keresetet elutasította, mivel azelőzetes végrehajthatóság polgári perrendtartásban meghatározott feltételei nem álltak fenn – olvasható a Fővárosi Törvényszék lapunkhoz eljuttatott közleményében.

Az ítélet nem jogerős.


Kapcsolódó cikkek

2024. november 22.

Aláírták a négyoldalú megállapodást az igazságügyi reformhoz kapcsolt béremelésről

A négyoldalú megállapodás alapján a bírák és az igazságügyi alkalmazottak 2025. január 1. és 2027. január 1. között három ütemben kapnak béremelést. Így 2027-re a bírák az átlagos jövedelme 48 százalékkal, a bírósági titkároké és fogalmazóké 82 százalékkal, míg a bírósági tisztviselőké 100 százalékkal emelkedhet. 

2024. november 22.

Feltárták a szervezett bűnözés trendjeit

A szervezett bűnözés elleni aktuális rendészeti feladatokról, a szükséges nemzetközi együttműködésekről, az online világ térhódításáról, valamint a szervezett bűnözés áldozatairól is szó esett a Nemzeeti Közszolgálati Egyetem rendészeti eszmecseréjén – olvasható a ludovika.hu-n.