Tizenkét éves fiút vádolnak rablással


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emelt egy tizenkét éves fiú ellen rablás bűntette miatt a Szolnoki Járási és Nyomozó Ügyészség – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség kedden.


A közlemény szerint a fiatalkorú vádlott tavaly szeptember közepén Tiszakürtön, az iskola folyosóján erőszakkal szerezte meg egy 11 éves kislány fülbevalóját.

A fiú aznap délelőtt felszólította iskolatársát, hogy adja át neki a fülbevalóját. Amikor ő ennek nem tett eleget, a fiú a kislány ökölbe zárt tenyeréből, az ujjak kifeszítésével próbálta megszerezni az ékszert, de így sem érte el a célját. A feldühödött fiatal a folyosó falához lökte a lányt, majd többször megrúgta a combját olyan erővel, hogy a bántalmazott végül a földre esett és nyolc napon belül gyógyuló sérülést szenvedett. Az iskolai csengő hatására a fiú abbahagyta a cselekményt.

Polgári Jog: havonta megjelenő online folyóirat

Az új folyóirat célja, hogy tudományos igénnyel, de a gyakorlat számára is hasznosítható módon, a gyakorlatban felmerülő problémákra fókuszálva mutassa be a Polgári Törvénykönyvet.
Főszerkesztő: dr. Vékás Lajos

További részletek, megjelenés >>

A lány rettegett attól, hogy a fiú a fülbevaló megszerzése céljából ismét megveri, így amikor délben az iskola ebédlőjében találkoztak, átadta neki az ékszert.

A fiatalkorú elkövetővel szemben az ügyészség javítóintézeti nevelés elrendelését kezdeményezte – olvasható az ügyészség közleményében.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.