Úgy vásárolt a bankkártyájával, hogy nem fogyott a pénze


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Jogtalan elsajátítás vétsége miatt emelt vádat az Egri Járási Ügyészség azzal a Heves megyei férfival szemben, aki pénzintézetének milliós kárt okozott hibás bankkártyájával – közölte a megyei főügyész csütörtökön.

Szalóki Zoltán tájékoztatása szerint a 44 éves buszsofőr hosszabb időn keresztül úgy használta a bankkártyáját, hogy közben látta: a számlájáról egyáltalán nem fogy a pénze.

Mindez úgy fordulhatott elő, hogy a vádlott 2017 márciusában új bankkártyát kapott, aminek cseréjét személyesen intézte pénzintézeténél. Az ezzel kapcsolatos eljárás során azonban az ügyintéző hibát vétett, ugyanis az új kártyát az elektronikus rendszerben véletlenül nem az ügyfél folyószámlájához, hanem egy devizaátutalásoknál használt technikai számlához kapcsolta. Ennek következtében a bankkártyával végrehajtott tranzakciókkal a rendszer nem terhelte meg a férfi számláját, hanem azokat az üres technikai számlán tartotta nyilván.

A vádlott későbbi gyanúsítotti kihallgatása során úgy nyilatkozott: mesébe illőnek tűnt számára, hogy miközben folyamatosan fizetett a kártyával, mégsem csökkent az egyenlege.

Az általa tapasztaltakról azonban nem tájékoztatta a bankját, viszont egyre sűrűbben használta a kártyát, amivel fél év alatt 446 tranzakciót bonyolított le.

Ezek során összesen közel 7 millió 680 ezer forinttal rövidítette meg a bankot. Az általa okozott kárt azóta sem térítette meg, annak ellenére, hogy erre már jogerős polgári bírósági ítélet kötelezi – hangsúlyozta a főügyész, aki jelezte: az Egri Járási Ügyészség pénzbüntetés kiszabását indítványozta a banki hibával rosszhiszeműen visszaélő férfival szemben.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. április 25.

Így működik a közösségi finanszírozás

A fintech-forradalom egyik mérhető sikertörténete, hogy miként vált az adomány és előfizetés jellegű közösségi finanszírozás a hagyományos forrásgyűjtési módszerek – mint a klasszikus banki finanszírozás vagy a kockázati tőkebefektetések – alternatívájává. Ebből a gyors fejlődésből az is következik, hogy kevésbé egységes a kép a köztudatban a „crowdfunding” jelenségről. Hány formája van? Melyek esnek szabályozás alá? Kik a szereplők a folyamatban? Milyen jogszabályok vonatkoznak rá?  Hogyan adóznak? Sok-sok tisztázandó körülmény közül a fő kérdés mindenekelőtt azonban az, hogy megjelennek-e erre szakosodott szolgáltatók Magyarországon is. A Jalsovszky Ügyvédi Iroda összefoglalójából sok kérdésre választ kapunk.

2024. április 25.

NMHH: reklámriport miatt bírságolt a médiatanács

Túlmutatott a támogatás megengedett keretein a Trendmánia című műsorszám december 16-án sugárzott adása, ezzel a TV2 megsértette a törvényi rendelkezést, a médiatanács emiatt megbírságolta a médiaszolgáltatót – közölte a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kommunikációs igazgatósága