Moratórium jön az Airbnb-lakások regisztrációjában
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
Kapcsolódó termékek: Jogi kiadványok, Ügyvéd Jogtár demo
Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.
Együttműködési szándéknyilatkozatot írt alá a Kúria elnöke, az Országos Bírósági Hivatal (OBH) vezetője és a legfőbb ügyész szerdán Budapesten arról, hogy a Kúria és a Legfőbb Ügyészség visszaköltözik eredeti, Kossuth téri épületébe – közölte a a Kúria sajtótitkársága és az OBH.
Az OBH közleményében az áll: a kormány tervei alapján az egykori budapesti Igazságügyi Palota (amely jelenleg a Néprajzi Múzeumnak és a Politikatörténeti Intézetnek ad otthont) rekonstrukciójával a Kúria visszaköltözik eredeti épületébe, és abban a Legfőbb Ügyészség is helyet kap. A nyilatkozat arról rendelkezik – tette hozzá közleményében a Kúria -, hogy az intézmények együttműködnek és létrehozzák a Kúria Épület Projekt elnevezésű szervezetet, amelynek feladata érdekeik képviselete és egyeztetése az épület rekonstrukciójánál.
A Kúria a magyar államszervezet egyik legrégibb létező intézménye – emelte ki a tájékoztatás szerint az ünnepségen elmondott beszédében Darák Péter, a Kúria elnöke, utalva arra, hogy a legfőbb bírói fórumot 1723-tól ezen a néven említették.
A Kúria elnöke felidézte, hogy a második világháború után a kommunista diktatúra a történelmi intézményt „bosszúból megszüntette és száműzte” a neki épített épületből. Csodának nevezte, hogy a Kúria fél évszázad után újra beköltözhet régi épületébe. A legfőbb bírói fórum vezetője elmondta, a szándéknyilatkozat aláírása az első lépés a visszaköltözéshez vezető úton.
[htmlbox Változásfigyeltetés]
A közleményekben idézték Polt Péter legfőbb ügyészt is, aki beszédében rámutatott arra, hogy a Legfőbb Ügyészség és a bíróság elhelyezése egy épületben az igazságszolgáltatás egységét jelképezi, amelyben az ügyészi szervezet az igazságszolgáltatás fontos közreműködője.
Handó Tünde, az OBH elnöke azt mondta: közös törekvés, hogy az Igazságügyi Palota visszanyerje eredeti rendeltetését. „Szimbolikus jelentősége van, hogy a nemzet főterén újra megjelenhet az alkotmányos hatalmak, a törvényhozó, a végrehajtó és a bírói hatalom egysége” – tette hozzá.
Felidézték: Orbán Viktor miniszterelnök a 2012-ben, az újra életre hívott Kúria első teljes ülésén jelentette be, hogy a legfőbb bírói fórum visszaköltözhet a Kossuth Lajos téri Igazságügyi Palota épületébe. Az épületet Hauszmann Alajos tervezte eklektikus stílusban, az építkezés 1893-tól 1896-ig tartott.
(MTI)
A kereskedelemről szóló törvényt is módosítaná az Egyes pénzügyi és vagyongazdálkodási tárgyú törvények módosításáról szóló salátatörvény.
A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.
A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.
Köszönjük, hogy feliratkozott hírlevelünkre!
Kérem, pipálja be a captchát elküldés előtt
Ha egy másik hírlevélre is fel szeretne iratkozni, vagy nem sikerült a feliratkozás, akkor kérjük frissítse meg a böngészőjében ezt az oldalt (F5)!
Kérem, válasszon egyet hírleveleink közül!