Uniós pénzeket csalt el két szegedi


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emeltek a Szegedi Vadaspark területén, de az intézménytől függetlenül uniós támogatással épült játszótérrel kapcsolatos 2013-as csalási ügyben – közölte a Csongrád Megyei Főügyészség szóvivője szerdán.


Két férfit különösen nagy vagyoni hátrányt okozó költségvetési csalás és különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntettével, harmadik társukat különösen nagy értékre elkövetett pénzmosás bűntettével vádolja az ügyészség.

A vádirat szerint a Szegedi Vadaspark területén épült játszótér kialakítására és üzemeltetésére, valamint egy interaktív látogatótájékoztató rendszer létrehozására 2013-ban jogosulatlanul vettek igénybe mintegy 185 millió forint hazai és európai uniós támogatást. A projekt tényleges bekerülési értéke a támogatási szerződésben szereplő költség csupán 15 százaléka volt.

[htmlbox BDT]

 

A vádlottak a bűncselekményből származó pénz eredetének leplezésére valótlan tartalmú szerződéseket kötöttek egy liechtensteini gazdasági társasággal a tájékoztató rendszer szoftverének unión kívüli felhasználására. A számítógépes program ekkor még el sem készült, a harmadik vádlottnak pedig nem volt felhatalmazása a társaság képviseletére. A szerződésekre azért volt szükség, hogy többszörös átutalásokkal, offshore cég bevonásával és a cégek közötti pénzmozgatásokkal legálisként tüntessék fel a jogosulatlanul felvett támogatás összegét.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.