Vádat emeltek a két ember halálát okozó sofőr ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emelt a Szolnoki Járási Ügyészség azzal a sofőrrel szemben, aki két ember halálát okozta tavaly augusztusban Törökszentmiklósnál – közölte a Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Főügyészség hétfőn.

A közlemény szerint az ügyben halálos közúti baleset gondatlan okozása miatt emelt vádat az ügyészség.

Felidézték: 2019. augusztus 8-án délelőtt a vádlott személygépkocsijával a 4-es főúton Törökszentmiklós külterületén haladt Debrecen felé. Egy enyhe jobbkanyarban mintegy óránkénti 100 kilométeres sebességgel, forgalmi ok nélkül – figyelmetlenségből – átlépte a felezővonalat és járművével nekiütközött egy szemből érkező pótkocsis teherautó első futóművének. A személygépkocsi megpördült és az eredeti menetiránya szerinti jobb oldalon állt meg. A teherautó a futómű sérülése miatt irányíthatatlanná vált, oldalra borult, és rázuhant a vádlott gépkocsija mögött haladó autóra.

A szabályosan közlekedő autó vezetője a helyszínen meghalt, kiskorú utasa később, a kórházban vesztette életét. A teherautó sofőrje nyolc napon belül, míg a vádlott nyolc napon túl gyógyuló sérüléséket szenvedett.

A vád szerint a baleset azért következett be, mert a vádlott nem tartotta be a KRESZ jobbra tartásra vonatkozó szabályait.

Az ügyészség vádiratában indítványozta a bíróságnak, hogy az előkészítő ülésen a vádlottat – ha beismeri bűncselekményt – ítélje két év két hónap fogházra és három évre tiltsa el a közúti játművezetéstől. Az ügyben a Szolnoki Járásbíróság dönt első fokon.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. december 3.

Gyorstalpaló adományozóknak: új online kiadvány jelent meg

A Jalsovszky Ügyvédi Iroda és a vezetői szemléletformálással, üzleti kultúrafejlesztéssel foglalkozó civilszervezet, a Bridge Budapest Egyesület összefogott, hogy segítse a potenciális adományozókat, hogy eligazodjanak az adományozás során felmerülő jogi és adózási dilemmák között. Az együttműködés célja, hogy az adományozók, legyenek akár céges vagy magánszemélyek, könnyebben átláthassák a támogatási lehetőségeket, és magabiztosabban dönthessenek adományozási szándékaikról. Ennek révén a civilszervezeteknek is gördülékenyebbé válhat az adományozókkal való együttműködés, hiszen a jogi és adózási kérdések megfelelő ismerete segíti az átlátható és biztonságos együttműködést.

2024. december 2.

Bűnös elmék vagy hányatott sorsú gyermekek?

Vajon mi sarkallhat arra egy fiatalt, hogy bűncselekmény elkövetőjévé váljon? Milyen cipelt traumák sorozata viszi tévútra az elmét? Csupán a szülőket lehet okolni ilyen helyzetekben, vagy a gyermek maga is felelős lehet tettéért? Visszatartó erő-e hazánk jelen fiatalkorúakra vonatkozó büntetőjogi szankcionálása, az intézkedés? Ez az írás az Arsboni 2024. tavaszi gyakornoki programjának keretében készült.