Vádat emeltek az élettársát halálra verő idős férfi ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Vádat emeltek egy 85 éves férfi ellen különös kegyetlenséggel elkövetett emberölés bűntette miatt, mert 2018 januárjában agyonverte élettársát – közölte a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Főügyészség hétfőn.

Miskolci László főügyész közleménye szerint a vádlott 29 éve élt élettársi kapcsolatban az asszonnyal Mezőnyárádon. Négy évvel ezelőtt a kapcsolatuk megromlott, naponta veszekedtek, bántalmazták egymást. A nő általában a vádlott gyermekeit és unokáit szidalmazta trágár kifejezésekkel, emiatt a férfit már nem is látogatta a családja.

Tavaly januárban is veszekedtek, majd amikor a sértett a fáskamrába ment tüzelőért, a vádlott követte őt. A nő azt kiabálta neki, hogy „üssön meg a guta az unokáddal együtt!”, a férfi erre felkapott egy fahasábot, és többször fejen ütötte vele élettársát.

A nő elesett, a fejét beütötte egy vasfelnibe, és a négy-nyolc óra múlva koponyacsonttörés miatt bekövetkező haláláig az átlagost meghaladó testi, lelki gyötrelmet szenvedett el – írta a főügyész.

A vádlott látta, hogy a nő nem mutat életjelet, ettől megrémült, a fahasábot bedobta a fáskamrába, a vért pedig seprűvel próbálta eltakarítani. Ezután gyógyfürdőbe ment, utána pedig meglátogatta a gyerekeit. Este megnézte a holttestet, majd átment egy ismerőséhez, és közölte vele, hogy az élettársa meghalt. A szomszéd értesítette a rendőrséget.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.