Vádemelés a donyecki szakadároknál harcoló magyar ellen


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

Tiltott toborzás miatt vádat emeltek a korábban az – egyetlen állam által sem elismert – úgynevezett Donyecki Népköztársaság hadseregében harcoló paksi férfi ellen. Az ügyészség fegyházbüntetés kiszabására tett indítványt.


Döntéséről a Tolna Megyei Főügyészség szerdán tájékoztatta az MTI-t.

Magyar Pál megyei főügyész felidézte: a vádlott 2015 szeptemberében utazott az ukrajnai Donyeckbe azért, hogy a reguláris ukrán haderők ellen harcoljon a donyecki szakadárok oldalán. A magyar állampolgár önként belépett a Donyecki Népköztársaság hadseregébe, ahol katonai kiképzés után a frontvonalon teljesített fegyveres szolgálatot, és ezért kitüntetésben is részesítették – írta.

[htmlbox Változásfigyeltetés]

 

Hozzátette: a büntető törvénykönyv a háborús bűncselekmények között, a tiltott toborzás egyik elkövetési formájaként büntetni rendeli azt a magyar állampolgárt, aki szövetséges fegyveres erőn kívüli idegen fegyveres szervezetbe önként belép, erre ajánlkozik, vagy ott kiképzésen vesz részt. A főügyész kitért arra, hogy a 2014. április 7-én kikiáltott köztársaságnak nincs sem önálló állami szuverenitása, sem nemzetközi jogalanyisága, ezért a hadserege ilyen idegen fegyveres szervezetnek minősül.

A vádlottat 2017. szeptember 21-én ferihegyi repülőtérre érkezésekor vették őrizetbe, majd előzetes letartóztatásba helyezték.

(MTI)


Kapcsolódó cikkek

2024. október 30.

Parlament előtt a 2025-ös adócsomag

A kormány két lépésben megduplázná a családi adókedvezményt, 2 évvel meghosszabbítaná a kedvezményes, 5 százalékos lakásáfát, és kivezetni készül több különadót is. Parlament előtt az adócsomag.

2024. október 30.

NMHH: Ismerik, sokszor mégsem védekeznek a közösségi média veszélyei ellen a fiatalok

A serdülő lányok mintegy fele érzi magát kevésbé szépnek a közösségi médiafelületeken látottak hatására, mert sokukban nem tudatosul, hogy az online tér gyakran hamis valóságképet tár eléjük – egyebek mellett erre mutatott rá a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kutatása, amely a 13–16 éves kamaszok közösségimédia-használati szokásait vette górcső alá.