Vonzóbb lesz az adóamnesztia


Ez a cikk több mint egy éve került publikálásra. A cikkben szereplő információk a megjelenéskor pontosak voltak, de mára elavultak lehetnek.

A hazahozott és öt évig állampapírba fektetett pénzek után sem adót, sem ehót nem kell fizetni – írja a Magyar Nemzet.


Hamarosan elkészül a nemzetgazdasági tárca az úgynevezett stabilitási megtakarítási számlával kapcsolatos végrehajtási rendelettel, így a kereskedelmi bankoknál elérhető lesz ez a megtakarítási forma – írja a Magyar Nemzet.

A lap emlékeztet: az a magánszemély, aki stabilitási megtakarítási számlát nyit – legalább ötmillió forint értékben forintalapú államkötvényekbe fektet -, és öt évig nem nyúl a pénzhez, a lejáratot követően az összeget adómentesen veheti fel. Ezen túl a törvény garantálja, hogy a befizetések eredetét nem vizsgálja az adóhatóság. A jogszabály végrehajtási rendelete szerint 27 százalékos egészségügyi hozzájárulást (eho) sem kell fizetni az így hazahozott pénzek után.

A Magyar Nemzet cikkét az Origó idézi és hozzáfűzi: az adóamnesztia mindenképpen furcsa, mert a 2012-ben életbe lépett új alaptörvény megtiltja az adóamnesztiát.

Az adóamnesztia részleteiről az Adó Online is beszámolt; cikkünket itt olvashatja.

Mérlegképes Kreditkártya

Szerezze meg Ön is kötelező kreditpontjait Kiadónk minőségi képzésein! További részletekért kattintson ide!

Rodin mérlegképes kreditpontos rendezvények – további részletek itt.

A Complex Kiadó kreditpontot érő kiadványai


Kapcsolódó cikkek

2024. július 26.

„Mit lájkol a gyerek?” – a szülőket segíti az NMHH új kiadványa

A közösségi médiafelületek használata ma már a fiatalok mindennapjainak részévé vált, ezért a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) kiemelt figyelmet fordít az ezen felületek kínálta lehetőségekre és kockázatokra. Gyermeknapon jelent meg a hatóság fiataloknak szóló „Sztorik a zsebben – Történetek a közösségi médiából” című kiadványa, amely most a szülőknek szánt „Mit lájkol a gyerek – Szülőknek a közösségi médiáról” elnevezésű tájékoztatófüzettel egészült ki. Az új brossúra célja, hogy bemutassa a közösségi oldalak működésének főbb szabályszerűségeit, és támpontokat adjon a szülőknek, hogyan segíthetik gyermekeiket eligazodni ezeken a platformokon, miközben felhívja a figyelmet a közösségi média kockázataira, de annak előnyeit is számba veszi.